(Χ)ωρίς νικητή το ντέρμπι του 4ου ομίλου…

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι του 4ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς Μάνδρα και Κεραυνός Δένδρων ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 στο γήπεδο της Τερψιθέας.

Αμφότερες οι δύο ομάδες προσπάθησαν να φθάσουν στη νίκη, όμως το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ, παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 11ης στροφής του πρωταθλήματος.

Έτσι, η ομάδα του Γιάννη Παπαναστασίου έφθασε τους δέκα εννέα και βρίσκεται στη τρίτη θέση, ενώ το σύνολο του Μίλτου Ταυλαρίδη συνεχίζει σταθερά στη πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι έξι πόντους.

Στο 10ο λεπτό του αγώνα ο Αποστόλης Καλέσης με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ ευτύχησε να βάλει τους φιλοξενούμενους στο σκορ, ενώ δώδεκα λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι από τον Καδόγλου και ο Καλούπας από τα έντεκα βήματα αστόχησε στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι κι έπειτα άουτ.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, ο Βόραδας με δικό του τέρμα πέτυχε το 0 – 2, ενώ με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Κουτούκας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και συνάμα κόκκινη κάρτα από τον ρέφερι της συνάντησης κ. Βασιλό.

Κάπου εκεί οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 73ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς, Δημήτρης Πικούλης με ωραίο πλασέ από κάθετη πάσα του Τεκέδη, μείωσε σε 1 – 2 για τη Μάνδρα.

Στο 89ο λεπτό ο Σερδένης δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά σε μεγάλη ευκαιρία για τα Δένδρα και ο Παπανικολάου με κοντινό πλασέ από πάσα του Τζήκα στις καθυστερήσεις του ματς έφερε την ισοπαλία του σκορ και έδωσε στους γηπεδούχους τον βαθμό της ισοπαλίας.

Α.Ε. Μάνδρας (Γιάννης Παπαναστασίου): Ράιδος, Καδόγλου (26′ λ.τ. Μακρυγιάννης), Τζήκας, Ζούγκα Μ., Οσμάνι, Τσιλιλής (80′ Φασούλας), Πικούλης, Αλκία (70′ Ζούγκα Εμ.), Παπανικολάου, Τεκέδης, Παπαδόπουλος Ν.Δ. (70′ Παπαδόπουλος Γρ.).

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουσιάνας, Κουτούκας, Σκριάπας, Γκαμπέτας, Γκάτης, Καλέσης Απ., Μπακού, Πέρπερας (89′ Ντιντόκας.), Βόραδας (80′ Μαυρούλης), Καλούπας (60′ Σερδένης).