(Χ)ωρίς νικητή…

Οικονόμος Τσαριτσάνης και Δόξα Αργυροπουλίου αλληλοεξουδετερώθηκαν με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες στην έδρα του πρώτου με 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πρώτοι έφτασαν πολύ κοντά στην επίτευξη ενός τέρματος. Στο 24ο λεπτό, ο Σωτήρης Χάμος βρήκε τον απαραίτητο χώρο και χρόνο, έκανε το σουτ, όμως είδε τη προσπάθειά του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι αποδείχτηκαν πιο αποτελεσματικοί. Καθώς στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στέλιος Μπαχτσιβάνος ανατράπηκε μέσα στη περιοχή, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αλέξης Τσούτσας και δεν αστόχησε κάνοντας το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ οδεύαμε προς το τέλος ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Βασίλης Γκαμπέτας έβγαλε ωραία για τον Σωτήρη Χάμο και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Μάλιστα οι «πράσινοι» δύο λεπτά αργότερα πλησίασαν και σε δεύτερο γκολ, όμως το σουτ του Βασίλη Γκαμπέτα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι. Ευκαιρίες είχε και το Αργυροπούλι με τους Ριζούλη και Μπαχτσιβάνο χωρίς να σκοράρουν ξανά. Με το 1 – 1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Το Αργυροπούλι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο Αποστόλης Κούλπας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Κορέστη στις καθυστερήσεις και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια. Παράλληλα οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται προς το πρόσωπο του κ. Κορέστη για μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Στέλιο Μπαχτσιβάνο.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραΐσκος (65′ Φτίκας), Λεβέντης Γ. (46′ Μπουμπουνάρας), Σαπάκος, Μόσχος, Παπαγιαννούλης, Καλφούντζος, Γκαμπέτας, Χάμος, Καραγκούνης, Δραχαλίβας (46′ Παληγιάννης).

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καρράς, Μπουζούκας, Κούλπας, Μάρκου, Χατζής, Ριζούλης (78′ Σιαμαντούρας), Ζάχος (25′ Σχοινάς), Τσούτσας Αλ., Κόκκορας (70′ Χαρισούλης).