(Χ)ωρίς νικητή…

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν οι Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων και Ολύμπικ/Νέες Καρυές, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2 – 2.

Ο γηπεδούχους στη συγκεκριμένη αναμέτρησης Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, έφτασε στους 24 βαθμούς βρίσκεται στη 14η θέση και υπολείπεται έναν βαθμό από την 13η Ραχούλα για να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Από την άλλη η Ολύμπικ/Νέες Καρυές είναι στην 9η θέση με 36 βαθμούς.

Όλα τα γκολ του παιχνιδιού σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυναμικά στην «επανάληψη» και κατάφεραν μέσα σε ένα τέταρτο να στείλουν τη μπάλα δύο φορές στο βάθος της αντίπαλης εστίας.

Η αρχή έγινε στο 48′. Σέντρα του Δημήτρη Σέτζα και κεφαλιά του Νίκου Τσιώλη με το 0 – 1 να είναι γεγονός. Ενώ στο 55ο λεπτό, με σουτ ο Γιώργος Μάτος, μετά από σέντρα του Δημήτρη Σέτζα, νίκησε τον γκολκίπερ διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Ατρόμητος όμως δεν παράτησε το ματς και δικαιώθηκε. Διότι στο 63′ μείωσε σε 1 – 2, όταν από σέντρα του Στέλιου Τσινούδη, ο Θάνος Αμαρλαριώτης με πλασέ σκόραρε. Για να φτάσουμε στο 85′, όταν ο Πασχάλης Μπακαρτζής με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2 – 2 και έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Πλιάγκας, Τσιφλίζογλου, Παναγιώτου, Τίκας, Μούμος, Ευαγγέλου (80′ Αμαρλαριώτης Μ.), Τσινούδης, Μπακαρτζής, Αμαρλαριώτης Αθ., Ρουμελιώτης (67′ Κουμπούρας).

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλιμμάνης, Σιδέρης, Σέτζας, Καφφές, Νταϊλιάνι, Τριανταφυλλόπουλος, Σχοινάς, Πράπας (46′ Ζαΐμι), Ταρταμπούκας, Τσιώλης Ν., Μάτος.