(Χ)όρτασαν γκολ στη Καρυά

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στη Καρυά ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τα Πλατανούλια για την 26η και τελευταία στροφή του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, με το τελικό σκορ να είναι το 3 – 3.

Έτσι, το συγκρότημα των Γιάννη Καραγκόγκου και Χρήστου Δάσσιου τερμάτισε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τριάντα τρεις βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Νινίκα τερμάτισε στην ένατη θέση με τριάντα πόντους.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Βάιος Λάζος έκανε το 0 – 1, ενώ δέκα πέντε λεπτά αργότερα, ο Κουτσογιάννης με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ έφερε το ματς στα ίσια. Στην επανάληψη και στο 60ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ολική ανατροπή του σκορ με σουτ του Χρήστου Δάσσιου έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, τα Πλατανούλια ήταν εκείνα που πέτυχαν την ισοφάριση και το 2 – 2 με το τέρμα του Μπάμπη Κατσή.

Μάλιστα, στο 70ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα και πέτυχαν το 2 – 3 με το δεύτερο τέρμα του Βάιου Λάζου, ενώ το τελικό 3 – 3 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό με το έξοχο τέρμα του Γιάννη Καραγκόγκου. Βέβαια, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει ακόμη ένα τέρμα στο σημερινό γεμάτο από γκολ παιχνίδι, όμως η προσπάθεια του Ορέστη Δάσσιου στο δεύτερο ημίχρονο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ηρακλή Πλατανουλίων.

Όλυμπος Καρυάς (Γιάννης Καραγκόγκος – Χρήστος Δάσσιος): Καρακώστας, Καβαρατζής Γ. (80′ Καβαρατζής Κ.), Καβαρατζής Ελ., Στεργιούλας, Μπασδέκης, Καραγκόγκος, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Ορ., Κουτσογιάννης, Μανούσιος, Κατσιούρας.