(Χ)όρτασαν… γκολ!

Χορταστική ισοπαλία σε ένα βροχερό μεσημέρι Σαββάτου απόλαυσαν όσοι φίλαθλοι επέλεξαν το γήπεδο του Χειμαδίου για να περάσουν το μεσημεριανό του Σαββάτου, απολαμβάνοντας το 2 – 2 του Α.Ο. Χειμαδίου με την Θύελλα Ελάτειας. Οι δύο ομάδες πέραν του βαθμού της ισοπαλίας, μοιράστηκαν και τα ημίχρονα, πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε μέρος.

Στα χαμηλά βαθμολογικά στρώματα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, έμειναν τόσο οι γηπεδούχοι με 14 βαθμούς, όσο και οι φιλοξενούμενοι με 8.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 23ο λεπτό ο δυναμικός φορ, Δασκαλόπουλος, που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα του Πατρώνα, βάζοντας την ομάδα του Χειμαδίου σε θέση οδηγού στο παιχνίδι.

Η ομάδα του Χειμαδίου βρήκε και δεύτερο τέρμα στο 42′. Δράστης αυτήν την φορά ήταν ο “Αμερικάνος”. Ο Αντώνης Λίταινας πήρε την μπάλα στον κενό χώρο και στη πλάτη της άμυνας της Θύελλας Ελάτειας και απέναντι από τον Πατρώνα δεν αστόχησε για το 2 – 0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Θύελλα Ελάτειας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Χειμάδι. Αρχικά στο 47′ ο Βασίλης Ζάρρας μπήκε στη περιοχή του Χειμαδίου και με ένα διαγώνιο σουτ στην απέναντι γωνία του Νίκου, μείωσε προσωρινά στο σκορ για την Θύελλα Ελάτειας.

Ενώ ο Δημήτρης Χαδουλός στο 72ο λεπτό ήταν εκείνος που μέσα από τη περιοχή και από πλάγια θέση δεξιά, με σουτ στην απέναντι γωνία του Νίκου, διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2, σε ένα χορταστικό παιχνίδι.

Α.Ο. Χειμαδίου: Μεϊμάρογλου, Παναγιωτίδης, Γκρέτσης, Γκανάτσιος (46′ ), Μακρής, Νούσιος, Γκόλαντας, Βλαχογιάννης, Λίταινας Αντ., Δασκαλόπουλος, Λανάρας.

Θύελλα Ελάτειας (Θανάσης Γιακουβής): Πατρώνας, Ζάρρας Μ., Ζάρρας Γ. (35′ Μουστάκας), Ζάρρας Β. (80′ Μάνδαλος Β.), Τσιάνας, Αποστολόπουλος, Μικερτζής, Τσιάκος (46′ λ.τ. Τζοβάρας Σωκρ.), Τασιόπουλος, Χαδουλός, Χαλίτσιος.