«Χ» ημίχρονο, «Χ» τελικό

Με το σκορ διαμορφωμένο από το πρώτο ημίχρονο, ο Αμπελωνιακός αναδείχθηκε ισόπαλος στην έδρα του με τα Βούναινα.

Μετά από αυτή την ισοπαλία, ο γηπεδούχος σήμερα Αμπελωνιακός, υποχώρησε στην 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας συνολικά 22 βαθμούς. Από την άλλη τα Βούναινα, βρίσκονται πιο ψηλά, στην 5η θέση έχοντας έναν βαθμό παραπάνω.

img_8418

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που επέβαλλαν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και μάλιστα κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Όταν στο 8′ ο Αρσέν Πατρίκου με σουτ από πλεονεκτική θέση, μετά από πάσα του Βαγγέλη Χατζούλη «άνοιξε» το σκορ.

img_8419

Όσο περνούσε η ώρα και μετά το πρώτο μισάωρο στο ματς, οι φιλοξενούμενοι ανέβαζαν τη πίεσή τους. Φτάνοντας στην ισοφάριση. Στο 40′ παράλληλο γύρισμα του Γιώργου Τσανά προς στην εστία, στο δεύτερο δοκάρι ο Πρεσακάρου με την μία σκόραρε για το 1 – 1.

img_8424

Στην «επανάληψη» η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν, αλλά να μη μπορούν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη. Μάλιστα στο 48′ έμεινε με δέκα ο Αμπελωνιακός, καθώς αποβλήθηκε ο Τριαντάφυλλος Παυλίδης δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ενώ το 1 – 1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

img_8429

Αμπελωνιακός (Αχιλλέας Μαστοροδήμος): Βραζιτίκος, Λιάκος, Αποστόλου, Παυλίδης, Δαλακώνης, Πατρίκου, Κοκόμπελης (65′ Δίχρης), Χατζούλης, Ψύρρας (46′ Αλεξόπουλος), Τσετιροκλής, Βούκιας (75′ Πούλιος).

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Ζεϊμπέκης, Κοτρώτσιος, Δεσπόπουλος, Χατζηλιάδης Γ., Φαρμάκας, Χριστοδούλου Κ., Γκομοσίδης (60′ Μερτζανίδης Ηλ.), Τσανάς, Πρισακάρου, Τσαπράζης Στ., Σπανός (85′ Χατζηλιάδης Κ.).