«Ψυχρολουσία» Δελητζάνη στο 90’+3′!

Σε έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο γεμάτο «τούφες», Λάρισα ΄88 και Κεραυνός Παραποτάμου, μοιράστηκαν από έναν βαθμό, αυτό της ισοπαλίας, με τους φιοξενούμενους να αποδεικνύονται «επτάψυχοι» ισοφαρίζοντας το ματς στο 90’+3′ με «χρυσό» σκόρερ τον Πάρη Δελητζάνη.

img_8945

Με την ισοπαλία αυτήν ο Κεραυνός Παραποτάμου έμεινε αρκετά πίσω στην διεκδίκηση της ανόδου στην Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, «πέφτονας» και μάλιστα μία θέση στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας (5η θέση), έχοντας πλέον 15 βαθμούς. Στον αντίποδα η Λάρισα ΄88 «έπεσε» μία θέση παρά τον βαθμό της ισοπαλίας, καταλαμβάνοντας πλέον την 10 θέση του Ομίλου με 9 πόντους.

img_8954

Στο πρώτο μέρος οι δύο κίπερ δεν είχαν… δουλειά. Την εδαφική υπεροχή είχαν οι γηπεδούχοι που φάνηκαν καλύτεροι στο παιχνίδι… καταστροφής, μιας και ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πολύ άσχημη κατάσταση, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να είναι αρκετά επιρρεπείς στα αβίαστα λάθη.

img_8975

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος και στο 76′, χάρις σε απευθείας χτύπημα… κόρνερ του Βουλγάνη, και αφού νωρίτερα ο Γιώργος Μπαρμπαγιάννης κράτησε σε δύο περιπτώσεις το μηδέν στην εστία του.

Λίγο νωρίτερα χρονικά ο κ. Νίκος Χήτος απέβαλλε σωστά με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Σάκη Γεωργαντά του Παραποτάμου, μιας και αψυχολόγητα στον χώρο του κέντρου και χωρίς η ομάδα του να κινδυνεύει έκοψε μια μπαλιά με το χέρι, αντικρίζοντας την δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τους «ροσονέρι» με δέκα ποδοσφαιριστές από το 64ο λεπτό.

img_9000

Και ενώ ο χρόνος πίεζε, ο κεντρικός αμυντικός του Κεραυνού Παραποτάμου, Πάρης Δελητζάνης, πήρε θέση φορ. Και σκόραρε. Ήταν το τρίτο λεπτό του έξτρα χρόνου του αγώνα, όταν και πήρε την πάσα του Κώστα Κίκε και μέσα από την περιοχή και αφού «μονομάχησε» με τον προσωπικό του αντίπαλο, πλάσαρε σωστά στην αριστερή γωνιά του Ηγούμενου, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για τους φιλοξενουμένους.

img_9017

Αξίζει να σημειωθεί πως από τον πάγκο του Παραποτάμου στο 78ο λεπτό αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες, ο αναπληρωματικός Βαγγέλης Πιτσιάβας για διαμαρτυρία στον διαιτητή.

Λάρισα ΄88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Ηγούμενος, Καψάλης, Ναστούδης, Σδράλης, Κοζώνης (87′ Διαμάντης), Γεράσης (46′ Ντάμαλης), Μπέρμπερης, Τζαφαλιάς, Βουλγάνης, Κωνσταντίνου Β., Κωνσταντίνου Γ.

ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΣ 2016 - 2017 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Κεραυνός Παραποτάμου (Νίκος Στογιάννης): Μπαρμπαγιάννης, Μπούμπουλης, Χαρμαντάς, Ζήκος Γ., Δελητζάνης, Γεωργαντάς, Τσιτώντας, Γραβάνης (79′ Πιτσιάβας Κ.), Μπιτσαράς (61′ Πάσχος), Πετρωτός (46′ Τζιότζιος), Κίκε.