Όπως και πέρυσι…

Το παιχνίδι στο Βλαχογιάννι ανάμεσα στη Δόξα και τον Σμόλικα δεν ανέδειξε νικητή με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ στη συνάντηση.

Αυτό ήταν και το σκορ της περσινής αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες στο γήπεδο του Βλαχογιαννίου, εκεί όπου οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, τους πέντε βαθμούς έφθασε το συγκρότημα του Βασίλη Μπακογιάννη με την ισοπαλία αυτή, ενώ τους τέσσερις πόντους έφθασε η ομάδα του Νίκου Φακίτσα…

Οι «πράσινοι» πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Κώστα Κολοβό στο 27ο λεπτό με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Αλέξανδρου Κακαζούκη, ενώ οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θανάση Λιόλιου στο 75ο λεπτό.

Πάντως, εκτός από τα γκολ που σημειώθηκαν στο παιχνίδι οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες στο παιχνίδι με τους Κλεάνθη Ράχη και Αλεξίου για το Βλαχογιάννι και με τους Στέλιο Πατσιωτό και Κώστα Κολοβό για τον Σμόλικα…

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γεωργούλας, Μητούλας, Λιάκος, Κολιός, Φράτζας, Σαΐτης, Κωνσταντινίδης (65′ Λιόλιος (90′ λ.τ. Γκουρομπίνος Δ.)), Λάκης Ν. (65′ Τσιάρας), Ράχης (75′ Τασιούλης), Νάτσης, Αλεξίου.

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Τσιρογιάννης, Κολοβός, Καρέντζος, Σκούπρας (65′ Ηλιόπουλος), Ζαμπέτας, Μολάς, Παπαγεωργίου (75′ Λάλλος), Μπέτσης (85′ Γκατζούλης), Κακαζούκης, Πατσιωτός.