Όρθιος στη Δράμα!

Ακόμη μία πολύ καλή εμφάνιση για τον Απόλλωνα Λάρισας στο φετινό πρωτάθλημα, όπου πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στη Δράμα απέναντι στη Δόξα με σκορ 2 – 2, παιχνίδι για την 12η αγωνιστική της Football League.

Η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη παρουσιάστηκε πολύ καλή στον σημερινό αγώνα κι ενώ πήρε τον βαθμό σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, θα μπορούσε να είχε «κλέψει» το τρίποντο στις καθυστερήσεις με τη μοναδική χαμένη ευκαιρία του Σωτήρη Τσιλούλη.

Μόλις στο τρίτο λεπτό της συνάντησης, ο Απόλλων Λάρισας «άνοιξε» το σκορ, με τον Πλάτων Καρακατσάνη να εκμεταλλεύεται το λάθος του Δημήτρη Σιώπη.

Έπειτα, ο Κάσες αποκατέστησε την ισορροπία στο σκορ στο 7ο λεπτό και ο Κουσκουνάς στο 61′ έδωσε το προβάδισμα στη Δόξα Δράμας.

Μόνο που η χαρά στη Δράμα, κράτησε μόνο δύο λεπτά. Στο 63ο λεπτό ο Δαβίδ Ιβανίδης με μακρινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό ισόπαλο 2 – 2.

Δόξα Δράμας (Νίκος Ιωσηφίδης): Μένκα, Σιώπης (87′ Μαρκόπουλος), Πεταυράκης, Όστοϊτς, Γκότοβος, Ριζογιάννης, Γουνδουλάκης (79′ Λίτσκας), Κάσες (58′ Τσούτσης), Μπαϊκαρά, Ματσούκας, Κουσκουνάς.

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Β. Ανδρέου, Αγρόδημος, Χατζής, Μαυριάς (64′ Κανούλας), Τσιλούλης, Καρακατσάνης (70′ Συράκος), Ιβανίδης (83′ Γ. Ανδρέου).