Όσο κερδίζει, ελπίζει ο Ηρακλής Πλατανουλίων!

Μια νίκη πιο κοντά στη τριάδα ο Ηρακλής Πλατανουλίων, που κέρδισε με 3 – 0 τον Μαρίνο Αντύπα.

Η ομάδα του Γιάννη Νινίκα έφτασε τους 23 πόντους και παρέμεινε στο «κυνήγι» της ανόδου μιας και βρίσκεται στο -3 από την δεύτερη θέση και στο -6 από την πρώτη.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, με τον Τσοπάνογλου στο 32′ να χάνει πέναλτι και μοιραία οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν χωρίς σκορ στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και στο 46′ ο Τσοπάνογλου με πλασέ μετά από κάθετη πάσα, άνοιξε τελικά το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ενώ στο 52′ ο Σιούλας κέρδισε και πάλι πέναλτι. Ο Γιώργος Ματράκης ανέλαβε την εκτέλεση αυτήν την φορά που έδωσε «αέρα» τερμάτων στην ομάδα του Ηρακλή Πλατανουλίων.

Το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε στο 68′ ο Σιούλας μετά από όμορφη πάσα του Τσοπάνογλου.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιώργος Νινίκας): Καρκατζιάς, Μαυρίδης, Δεσπόπουλος (80′ Λάζος), Ριζάκης, Κωστίμπας, Τζιόλης, Καραφύλλης, Σιούλας, Τσοπάνογλου (75′ Γκανάτσιος, Σπανός, Ματράκης Γ. (80′ Ζαμπόγιας).