3 στα 3 για τον ΑΟΣ

Εύκολη μέρα είχε η ομάδα του Α.Ο.Σουφλαρίων η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Φίλιππου Τρικάλων και πέτυχε την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.Τα Σουφλάρια μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και με πιεστική άμυνα κατάφεραν να εκδηλώσουν πολλούς αιφνιδιασμούς με αποτέλεσμα να προηγηθούν γρήγορα με 2-13 στο 5′.Σε εκείνο το σημείο όμως ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε καθώς οι διαιτητές της αναμέτρησης σφύριζαν πολύ εύκολα φάουλ στις δυο ομάδες με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 10-23.Στη δεύτερη περίοδο οι παίχτες του Φίλιππου προσπάθησαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι χωρίς όμως να έχουν πολλές επιθετικές λύσεις με το ημίχρονο να τελειώνει 22-34.

Στην επανάληψη τα Σουφλάρια συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό με έναν εκπληκτικό Γκατζώνα να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση έχοντας 24 πόντους (5 τρίποντα) και με σωστές επιλογές απέναντι στη ζώνη κατάφεραν ουσιαστικά να τελειώσουν το παιχνίδι από την τρίτη περίοδο(28-54).Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 36-61.

Τα δεκάλεπτα:10-23,22-34,28-54,36-61

Σουφλάρια (Κυρατζής): Μπαριώτας 2, Γκόλτσος, Ζέρβας 6
Καστώρης Α. 3(1), Γκατζώνας 24(5), Καστώρης Ζ 10 (1), Κυρατζής 1, Κολτσίδας, Πολυμέρου 7, Κονδιλόπουλος 4(1), Μολάς 4