3×3 στην έδρα του και συνεχίζει…

Βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πήραν οι Αμπελόκηποι, κερδίζοντας με το ευρύ 4 – 0 την Αναγέννηση Καλοχωρίου στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, πετυχαίνοντας έτσι την τρίτη συνεχόμενη τους νίκη, στην έδρα τους.

Έπειτα από τη νίκη τους αυτή, οι νεοφώτιστοι «Ταμπακιώτες» έφτασαν τους 11 βαθμούς, αφήνοντας τους Καλοχωρίτες στον πάτο της βαθμολογίας με 3 μόλις πόντους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό με σουτ μέσα από τη περιοχή ο Μπόλος, για να πάρει τη σκυτάλη στο σκοράρισμα στο 16′ ο Λεσάι που με σουτ από θέση βολής έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Ζήση Χολέβα. Στο 35′ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι σε κεφαλιά του Δημήτρη Σούμπαση.

Στην επανάληψη τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, «ανέβασε» στο 75′ ο Λίλι Δόνος με πλασέ μέσα από τη περιοχή, ενώ ο Μπονόμι στο 80′ με σουτ μέσα από τη περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Ζήσης Χολέβας): Φραχόλι Κλ., Καραούλης, Δόνος, Καραγιάννης, Δούκας, Σούμπασης, Βεργής, Μπόλος (85′ Νταρής), Μπεκιάρης, Λεσάι, Τσαούσι (46′ Μπονόμι).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Στραβέλλας, Γκούντουρας, Βουλάγκας, Νούσιας, Τσιρώνης Γ., Τσιρώνης Αλ. (65′ Τόπης), Έξαρχος (60′ Σαΐτης), Ζιώγας, Δεσπόπουλος, Μήλιος.