4×4 και συνεχίζει η Προοδευτική Βερδικούσιας!

Την 4η σερί νίκη πανηγύρισε η Προοδευτική Βερδικούσιας στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 6 – 1 τον Ιπποκράτη Λάρισας.

Η ομάδα του Κώστα Μπακλαβά έφτασε πλέον τους 15 βαθμούς «σκαρφαλώνοντας» παράλληλα στην 6η θέση παρέα με τον Κεραυνό Δρυμού.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Ιπποκράτη έμεινε στους δέκα βαθμούς και την 11η θέση της βαθμολογίας.

Τον «χορό» των τερμάτων άνοιξε στο 22′ ο Νίκος Οικονόμου του Αθανασίου με σουτ, ενώ στο 38′ ο Μιχαλές με σουτ στη κίνηση διαμόρφωσε το 2 – 0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και σοτ 46′ από προσπάθεια του Μπούζο ο Κουζιώνης με αυτογκόλ, έκανε το 2 – 1. Οι γηπεδούχοι όμως από εκεί και πέρα ήταν καταιγιστικοί.

Στο 50′ με απευθείας εκτέλση φάουλ ο Μηνάς Συνάπαλος, έδωσε και πάλι «αέρα» δύο τερμάτων στους γηπεδούχους για να έρθει στο 55′ ο Νίκος Οικονόμου του Αθανασίου με πλασέ να κάνει το 4 – 1.

Στο 58′ με σουτ του Γιώργου Χαράλαμπου η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Ιπποκράτη.

Τον δείκτη του σκορ σε 5 – 1 ανέβασε στο 63′ με διαγώνιο σουτ ο Γιώργος Χαράλαμπος, ενώ στο 74′ ο Νίκος Οικονόμου του Αθανασίου με πλασέ σημείωσε χατ – τρικ στην αναμέτρηση, «κλείνοντας» παράλληλα και το σκοράρισμα στην αναμέτρηση.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Δαούλας, Χαράλαμπος Κ., Ζερδαλής Σπ. Χρ., Φραγκογούλας, Ζερδαλής Σπ. Δ., Χαράλαμπος Γ. (75′ Χαράλαμπος Ι.), Κουζιώνης (70′ Μπακλαβάς), Μιχαλές (75′ Πουρνάρας), Οικονόμου Ν. Αθ., Συνάπαλος, Στατήρης (75′ Οικονόμου Ν. Γ.).

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ράιδος, Μονάντερος (33′ Μαραμής), Διαμάντης (75′ Κουταλιάς), Παπαδημητρίου (55′ Ιωάννου), Γιαννίκης (46′ Βούγιας), Τσακουρίδης, Μπλέρο, Μπλάνας, Μπούζο, Φραχόλι Ρ., Κοντογιώργος.