Γκολ και θέαμα στα Πλατανούλια

Γκολ και θέαμα προσέφερεαν Ηρακλής Πλατανουλίων και Ροδιακός στο πλαίσιο της τελευταίας και… αδιάφορης και για τους δύο αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τους φιλοξενουμένους να κερδίζουν την αναμέτρηση με σκορ 3 – 1.

Έτσι, ο Ροδιακός με 37 βαθμούς ολοκλήρωσε τη φετινή του προσπάθεια στον 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας καταλαμβάνοντας την 5η θέση της σχετικής βαθμολογίας. Τρεις θέσεις πιο πίσω, ο Ηρακλής Πλατανουλίων συγκεντρώνοντας 29 βαθμούς.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Πατρίκου με διαγώνιο σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής. Άμεση η απάντηση των γηπεδούχων που ισοφάρισαν με τον Γιώργο Ματράκη με σουτ έπειτα από σέντρα του Κερίμι. Το 1 – 1 ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 70′ και πάλι Πατρίκου έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα (74′) ο Γαλάρας έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στο συγκρότημα του Γιώργου Φτεργιώτη.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 83′ ο 17χρονος Λέκα για λογαριασμό του Ροδιακού έχασε πέναλτι και παράλληλα την ευκαιρία να σκοράρει για πρώτη φορά στη καριέρα του.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Περκέτι, Μαυρίδης, Κατσής Αντ. (85′ Κατσής Ι.), Τσάτσος, Ζαμπόγιας, Δεσπόπουλος, Τσοπάνογλου (75′ Γκανάτσιος), Δάσσιος Κ., Ματράκης Γ. (70′ Ματράκης Μεν.), Κερίμι, Βίδρας.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Πασάλογλου, Μπιζιώτας, Στεφανίδης (80′ Λαζαρίδης), Φούντας Ν., Μπουζούκας Θ., Μπαλκούρας, Βόγγολης (80′ Φούντας Αθ.), Γαλάρας, Πατρίκου, Μπουζούκας Λ. (75′ Τσιρόπουλος), Λέκα.