Άνετα στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετόλοφος!

Ο Αετός Αετολόφου νίκησε με 3 – 0 τη Λάρισα ’88 σημειώνοντας και τα τρία γκολ που έκριναν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι επιδίωξαν να δείξουν τις… διαθέσεις τους από πολύ νωρίς. Καθώς δημιούργησαν τη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 1ο λεπτό. Όταν είχαν διπλό δοκάρι πρώτα με τον Ηλία Τζουβάρα που σημάδεψε το κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ηλιάδης έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο.

Το γκολ για την ομάδα του Αετολόφου ήρθε στην «επανάληψη». Στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Χατζάκος με ένα βολ – πλανέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ. Τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για τη Λάρισα ’88 όταν στο 52′ ο Μακρυγιάννης αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα.

Μάλιστα ο Αετόλοφος πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όταν ο Καματέρης με ψύχραιμο πλασέ έχοντας περάσει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα έκανε το 2 – 0. Το τελικό 3 – 0 σημείωσε στο 65′ ο Ντελής με διαγώνιο σουτ.

Οι άνθρωποι του Αετολόφου συγχαίρουν τη σημερινή διαιτησία για το παιχνίδι με τη Λάρισα ’88.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Ζιούρκας, Τζουβάρας Ι. (46′ Καματέρης), Ζαφειρούλης, Λάχο, Ηλιάδης, Τζουβάρας Ηλ., Ντελής, Στεφανούλης, Χατζάκος (75′ Πατέλης), Καράτζιος Θ., Καράτζιος Γρ.

Λάρισα ’88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Γκούλιος, Διαμαντής, Σδράλης, Γεράνης, Ναστούδης, Φύλογλου, Μακρυγιάννης, Κωνσταντίνου Β. (65′ Γαλατσίδας), Βουλγάνης, Σκουλίδης (50′ Τζαφάλιας), Σταυράκης (73′ Λεωνιδάκης).