Άνετα το Χειμάδι!

Το Χειμάδι δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη, επικρατώντας με 4 – 2 των Ατρομήτων/Θύελλα Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό. Ο Γιώργος Καραντώνης βρέθηκε σε θέση βολής και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1 – 0 για την ομάδα του.

Η οποία από το 34′ και μετά πήρε… «φωτιά». Καθώς πρώτα στο 34΄με σουτ ο Δημήτρης Σιούτας διπλασίασε τα τέρματα για το Χειμάδι, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο ίδιος παίκτης με τον ακριβώς ίδιο τρόπο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Μάλιστα στο 40′ τη σκυτάλη στα γκολ πήρε και πάλι ο Γιώργος Καραντώνης, ο οποίος με όμορφο τελείωμα έκανε το 4 – 0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι είναι να μειώσουν στο τελικό 4 – 2 χάρη στα τέρματα του Κώστα Χατζή στο 60′ και στο 68′ με απευθείας φάουλ και σουτ αντίστοιχα.

Α.Ο. Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παναγιωτίδης, Τόπης Π., Παπακωστούλης, Νούσιος Γ. Αχ. (55′ Γκόγκος), Γκοτζαμανίδης, Κουτσώνας (50′ Λιόγκας), Νταής, Γκόλαντας, Καραντώνης, Σιούτας (46′ Μπάτζιος).

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Τηλέμαχος Ζιάκας): Τσατσάρας, Τσιανάκας, Μάρης (15′ λ.τ. Γκούμας), Τσιρογιάννης, Τσάκουλης, Καραούλας (46′ Πρασσάς), Βράκας, Κολοβός, Χατζής, Κωστούλας, Νταφόπουλος (78′ Καλογιάννης).