Από ένα γκολ & βαθμό

Ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης φιλοξένησε την Ομόνοια για την 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Η γηπεδούχος Ομόνοια, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, ωστόσο παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογικής κατάταξης με 14 βαθμούς. Από την άλλη η Μαρμαρίνη βρίσκεται πιο ψηλά και συγκεκριμένα στη 4η θέση με 24 βαθμούς.

Οι ποδοσφαιριστές του Λάζαρου Λαζαρίδη πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, καταφέρνοντας μάλιστα σχετικά νωρίς να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Στο 15′ ο Μωϋσιάδης με σουτ από πλάγια θέση σκόραρε και έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης ανέβασε την απόδοσή του «απατώντας» στο γκολ που δέχτηκε. Συγκεκριμένα στο 70ό λεπτό, ο Βασίλης Σαμαράς με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κώστα Σταμούλη, σκόραρε και ισοφάρισε σε 1 – 1, το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Μακρής, Τανός, Μούτσα, Δάλλας, Τριανταφύλλου, Πατέτσος, Γκουνάρας (46′ Μαλαμούδης), Μπράτσος, Δανιλούλης (65′ Μπομπότης), Μωϋσιάδης (70′ Κουτσογιαννούλης).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Ατσού, Βλάχος, Σταμούλης, Γκέκας, Μητράκας, Τζουλάι, Νάτσης, Νοβοκρεσενίδης, Περδικούλης (75′ Αγγέλης), Καρπέτης (80′ Μεσσηνιάτης), Τζανέκας (46′ Σαμαράς).