Αρχή το… ήμισυ του παντός!

Χάρις στο γρήγορο τέρμα που σημείωσε η Αναγέννηση Καλοχωρίου, επικράτησε με 1 – 0 του Τυρνάβου για την 19η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Μάλιστα αυτή η νίκη του Καλοχωρίου αποτέλεσε ένα ιδανικό ξεκίνημα για τον Γιώργο Χατζή, ο οποίος στη συγκεκριμένη αναμέτρηση πραγματοποίησε το ντεμπούτο του. Επίσης, το Καλοχώρι βρίσκεται στην 11η θέση με 23 βαθμούς, ενώ ο Τύρναβος στην 8η με 28.

Όπως είπαμε το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους γηπεδούχους. Συγκεκριμένα μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Στέλιος Κόκκοβας με σουτ μέσα από τη περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Στη συνέχεια ο Τύρναβος πίεσε και προσπάθησε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει. Μάλιστα «άγγιξε» το γκολ στο 40ό λεπτό του παιχνιδιού. Ο Μιχάλης Αυλογιάρης πέτυχε γκολ από κοντά, όμως ο κ. Μπουρουζίκας το ακύρωσε ως επιθετικό φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα δεν είχαμε κάτι το αξιοσημείωτο, με την Αναγέννηση Καλοχωρίου να παίρνει τελικά τη νίκη με 1 – 0.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Μαρδάνης, Δούρος, Μάρκου, Λιούσκας, Νεστορίδης, Σαΐτης, Μπούνα (80′ Κονόμι), Τσιαντούλης, Παιδής (55′ Σαμπάνης), Τσιάτας (65′ Τσεκούρας), Κόκκοβας.

Τύρναβος (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Αυλογιάρης, Καρακάνος, Γκαμπέτας, Ροντούλης, Γανός (80′ Μπαζούκης), Μεζίνι, Καλέσης Αχ. (82′ Κοκόμπελης), Καλέσης Απ. (70′ Πέρπερας), Ντονούδης, Γκαντρής.