Χαμόγελα και πάλι στο Ναρθάκι

Την επιστροφή του στις νίκες πανηγύρισε το Ναρθάκι με την νίκη του με 2 – 1 επί της Χαραυγής, μια νίκη που το έφερε και πάλι στην 5η θέση του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με κεφαλιά του Δημήτρη Παπαθανασίου μετά από σέντρα του Παλαμίδα, δεχόμενοι όμως την ισοφάριση στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έμειναν από το 62′ με ποδοσφαιριστή λιγότερο, ελέω αποβολής του Θανάση Τσιούλη, όμως παρόλα αυτά κατάφεραν στο 71′ να πάρουν εκ νεόυ το προβάδισμα στο σκορ. Ο Κατσικόπουλος «έσπασε» την μπάλα και ο Βασίλης Μπούσιος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1.

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Γιάννης Τριάντης): Ατόσογλου, Καπετάνος, Θάνος (55′ Λελεντζής), Μπακογιάννης (65′ Κατσαρός), Κατσικόπουλος, Μπούσιος, Τσιούλης Δ., Σιδηρόπουλος (46′ Μπουλούτσος), Τσούλης Αθ., Παλαμίδας, Παπαθανασίου.