Δραματικό φινάλε & ισοπαλία!

Σε ένα ματς που κρίθηκε κυριολεκτικά στο τελευταίο του λεπτό, Αστέρας Νέου Περιβολίου και Σ. Σ. Ραψάνης, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1.

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά τις αντίπαλες εστίες και έτσι πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια, χωρίς να υπάρχει σκορ στην αναμέτρηση.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με… φάση! Για τους γηπεδούχους, εκτέλεσε κόρνερ στο 47′ ο 18χρονος αρχηγός, Γιώργος Λιντέρης, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας! Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε λίγο αργότερα.

Στο 65′  σουτ του Τζέφρι Σινάν και η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι. Όμως ο Σ. Σ. Ραψάνης κατάφερε μετά από λίγο να σκοράρει. Στο 71′ με σουτ του Βασίλη Σινάν, μετά από σέντρα του Τζέφρι Σινάν, και η μπάλα στα δίχτυα με το 0 – 1 να είναι γεγονός!

Στο 80′ το Νέο Περιβόλι και πάλι με τον Γιώργο Λιντέρη απείλησε ξανά! Ο οποίος επιχείρησε ένα σουτ από τα 35 μέτρα, ωστόσο είδε και πάλι τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! Τελικά ο ίδιος παίκτης στο 90+5′ με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί πως υπήρχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες για τον Σ.Σ. Ραψάνης με τους Ιωάννου, Σινάν Τζ., Μπούρο και Γκαραγκούνη Ντ.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Δημήτρης Κοτσανούλης): Κοτσανούλης, Μπαλούλης, Μπαλαντζάρας, Αργύρης, Χρόνης, Νασιούλας (75′ λ.τ. Σκλαβενίτης), Τζέκα (46′ Αποστόλου), Παπανικολάου, Νινόπουλος, Λιντέρης, Διάλλας (46′ Αθανασίου).

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Σδούγκας Β., Πατσώνης, Ιωάννου, Δικόπουλος, Σινάν Β., Σινάν Κ., Μπούρος (90′ Μήτσου), Σινάν Ζ.(74′ Γκιώνης), Σινάν Τζ., Ρωμιός (60′ Χατζηϊωαννίδης), Γκαραγκούνης Ντ.