Έφυγε με το «διπλό» από τη Καρυά!

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Ροδιακός, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Όλυμπου Καρυάς με σκορ 1 – 3 για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Νίκου Αλεξούλη κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος του σκορ και στο τέλος να πάρει μία πολύτιμη νίκη απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο της Καρυάς.

Στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης η Καρυά προηγήθηκε στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Δάσσιου, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 51ο λεπτό ο Χρήστος Τόρης με πλασέ από θέση βολής έφερε το ματς στα ίστα.

Στο 72ο λεπτό ο Ροδιακός μπήκε μπροστά στο σκορ, καθώς έφερε το ματς «τούμπα», με σκόρερ αυτή τη φορά τον έμπειρο επιθετικό, Δημήτρη Γωγάκο, ενώ στο 83ο λεπτό η ομάδα του Νίκου Αλεξούλη «σφράγισε» το τρίποντο με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χρήστου Τόρη!

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει κι άλλα τέρματα, όμως οι ευκαιρίες των Τσιόγκα, Φετάου και Τόρη σταμάτησαν στο δοκάρι της εστίας του Καρακώστα.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας, Αξούγκας (55′ Δάσσιος Γρ.), Καραγκόγκος, Καβαρατζής, Στεργιούλας, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Ορ. (75′ Κατσιούρας), Δάσσιος Κ., Μανούσιος, Κουτσογιάννης, Χάμος.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης):Θόδας, Νταλακούρας (24′ λ.τ. Φετάου), Τσιρόπουλος, Πετρίκης, Κουσάνας, Τσιόγκας, Μπαλκουράς, Χαστάς, Μανδραβέλης (80′ Βιντσάνι), Γωγάκος, Παππάς (30′ λ.τ. Τόρης).