Έκαναν την ανατροπή στην «επανάληψη»!

Οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας, μπορεί να βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ από τη Πελασγιώτιδα, όμως στο δεύτερο μέρος έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη με 3 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ και ευτύχησαν να «ανοίξουν» το σκορ. Ήταν το 33ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Κατράνας με πλασέ, μετά από ασθενής απόκρουση του Τσατσάρα σε κεφαλιά του Κιού, έκανε το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, είχαμε την αντεπίθεση διαρκείας των γηπεδούχων. Καθώς πρώτα στο 50′ ο Τσανάκας ε απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1. Μάλιστα η ανατροπή ήρθε πέντε λεπτά αργότερα.

Όταν στο 55′ με ωραία ενέργεια και σουτ από πλάγια θέση του Θάνου Κωστούλα οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας πήραν το προβάδισμα με 2 – 1. Τέλος στο 85′ οι παίκτες του Τηλέμαχου Ζιάκα διαμόρφωσαν το τελικό 3 – 1, με πέναλτι που κέρδισε ο Ιωαννίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Χατζής.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Τηλέμαχος Ζιάκας): Τσατσάρας, Τσιρογιάννης, Τσιάκουλης, Τσανάκας, Μάρης, Βουτυρίτσας (60′ λ.τ. Ιωαννίδης), Κολοβός (80′ Δελημήτρος), Γκούμας (46′ Πρασσάς), Χατζής, Κωστούλας, Καραούλας.

Πελασγιώτις Λάρισας (Βασίλης Δραγατζίκης): Μπίτρας, Τέλλιος, Κατράνας, Γκότζιος, Γκαραβέλης Θ. (60′ Γκαραβέλας), Γελαλής, Κιός, Δαμασιώτης, Έξαρχος, Πουλιάνας (80′ Λαζαρίδης), Μαρουσούλης (65′ Χαραλάμπους).