Ένα γκολ αρκούσε για το Κουλούρι!

Χάρις στο γκολ του Μαμουλάρι, ο Άρης Κουλουρίου επικράτησε εντός έδρας της Ελπίς Μεσοχωρίου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι το Κουλούρι πήρε ακόμη μία σημαντική νίκη, πρόσθεσε ακόμη τρεις σημαντικούς βαθμούς, φτάνοντας συνολικά τους 18 και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη το Μεσοχώρι παρέμεινε στους 22 βαθμούς και την 5η θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δημιούργησαν τη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου. Όταν ο Βασίλης Κοττάκος από καλή θέση δοκίμασε το σουτ, όμως είδε τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Τελικά πριν την ανάπαυλα ο Άρης Κουλουρίου κατάφερε να «ανοίξει» το σκορ. Συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μαμουλάρι με πλασέ, μετά από ψηλοκρεμαστή πάσα του Γιώργου Νεράτζη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, καθώς το 1 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Ο πρόεδρος και η διοίκηση του Μεσοχωρίου συγχαίρει τη σημερινή διαιτησία του κ. Γκαραβέλη και των βοηθών του, όπως επίσης ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του Άρη Κουλουρίου για την άψογη φιλοξενία στη σημερινή διαιτησία.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Μιχόπουλος, Τσιάρας, Καλογερόπουλος, Νεράτζης (80′ Τασιούλης), Κούμε, Δέλλας, Κοττάκος (85′ Ροκάς), Μαμουλάρι, Καρλιγκιώτης Απ., Κουρούκας.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Καλογιάννης (80′ Καραγιάννης), Πατσιτός Ν. (70′ Κουγιαγκάς), Λέτσιος, Μαρκούγιας, Γκαραβέλης, Κουζιώνης, Αλιπρασίτης (90′ Δεληχάς), Μητούλας, Φράντζας, Τσιάρας.