Ένα γκολ έφτανε για τα Δένδρα!

Ο Κεραυνός Δένδρων επικράτησε του Άρη Κουλουρίου με 1 – 0 εντός έδρας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης για τον Κεραυνό Δένδρων, ο Ζιάμπος με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή σκόραρε και έκανε το 1 – 0.

Στην συνέχεια του αγώνα οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από το ματς, όμως οι Γκρέτσης, Νεράτζης και Μαμουλιάρι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν με το 1 – 0 να μένει μέχρι το τέλος.

Οι άνθρωποι του Άρη Κουλουρίου εκφράζουν πολλά παράπονα για τη φάση του 15ού λεπτού, όπου όπως υποστηρίζουν υπήρχε παράβαση σε μαρκάρισμα πάνω στον Γιώργο Νεράτζη κι ενώ ο παίκτης των Δένδρων ήταν ο τελευταίος ποδοσφαιριστής, με τον παίκτη του Άρη Κουλουρίου να βρίσκεται σε θέση βολής.

Οι άνθρωποι του Κεραυνού Δένδρων συγχαίρουν τη σημερινή διαιτησία για το παιχνίδι, ενώ ευχαριστούν θερμά την ομάδα του Άρη Κουλουρίου για την ανταπόκριση στο κάλεσμα στο χωριό των Δένδρω όσον αφορά την ενημέρωση του «SAVE MORAS» αλλά και το δείγμα για έναν καλό σκοπό!

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Κωστόπουλος, Θανασάρας, Τασιούλας, Ζιάμπος, Μαυρούλης, Σκριάπας, Χατζηκρανιώτης (70′ Ράσα Αρ.), Κατσαβριάς, Τσούτσος (90′ Αβδουλάς), Παζάρας (60′ Ράσα Δ.), Μπακού.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Τσιάρας (60′ Λευτέρης), Κουρούκας, Καλογερόπουλος, Φασούλας, Νεράτζης, Γκρέτσης (77′ Μιχόπουλος), Καρλιγκιώτης Απ. (69′ Γαρυφαλλόπουλος), Δέλλας, Κοττάκος, Μαμουλιάρι.