Επιστροφή στις νίκες για τη Γιάννουλη

Μετά την ήττα από τον Δωτιέα Αγιάς τη προηγούμενη αγωνιστική, η Δήμητρα Γιάννουλης επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3 – 1 της Λάρισας 2012.

Έτσι μετά από αυτή τη νίκη που πέτυχε η ομάδα της Γιάννουλης, έφτασε συνολικά τους 33 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ισοβαθμεί στη 4η θέση μαζί με τη Δόξα Αργυροπουλίου. Ενώ η Λάρισα 2012 βρίσκεται στην 14η θέση με 15 βαθμούς.

Η Δήμητρα Γιάννουλης δεν έφτασε τόσο άνετα στην επικράτηση, καθώς οι φιλοξενούμενοι τους έβαλαν δύσκολα από το πρώτο ημίχρονο. Ήταν το 25ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Θοδωρής Γεωργούλας με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1 για την ομάδα του.

Η απάντηση ωστόσο των γηπεδούχων ήταν άμεση. Συγκεκριμένα εφτά λεπτά αργότερα, ο Βασίλης Σπανός έβγαλε όμορφα για τον Εμμανουήλ, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα ισοφαρίζοντας έτσι σε 1 – 1.

Μάλιστα η Γιάννουλη κατάφερε να φτάσει αρκετά γρήγορα στην ανατροπή. Στο 36ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Δημήτρης Γκατζούλης βρήκε τον απαραίτητο χώρο και χρόνο, έκανε το σουτ και σκόραρε κάνοντας το 2 – 1.

Οι παίκτες του Βασίλη Μπακογιάννη πίεσαν και για τρίτο γκολ, όμως στάθηκαν άτυχοι στο 40’ όταν το πλασέ του Τάσου Χατζηγρηγορίου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Οριζόντιο δοκάρι είχε όμως και η Λάρισα 2012 στο 80’ σε σουτ του Παναγιώτη Κίτσιου.

Εν τέλει το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε στην «εκπνοή». Στο 90’ λοιπόν η Δήμητρα Γιάννουλης βγήκε στην αντεπίθεση και ο Τάσος Χατζηγρηγορίου με πλασέ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Βάιος, Αμπατζίδης, Αετόπουλος, Ντούφας, Εμμανουήλ, Θώμος (26′ λ.τ. Καραγιώργος), Μπαρούτας (72′ Ντάλλας), Γκατζούλης, Χατζηγρηγορίου, Μπελάγιας (83′ Μανάκας), Σπανός.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Ιορδανίδης, Κατσαμπάς (35′ λ.τ. Γκόλτσιος), Φλώρος Αντ., Φλώρος Παντ., Κίτσιος Π., Κριεμάδης (80′ Μπαστούνης), Γεωργούλας Θοδ., Παϊτέρης (46′ Σκέντζας Π.), Φλώρος Παν., Κίτσιος Δ., Φλώρος Β.