Είχε… «κέφια» ο Τσιάρας!

Με τον Ηλία Τσιάρα να πετυχαίνει χατ – τρικ, η Ελπίς Μεσοχωρίου επικράτησε εντός έδρας της Προοδευτικής Βερδικούσιας με 3 – 1.

Ο Ηλίας Τσιάρας λοιπόν ξεκίνησε το… «σόλο» του με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Ο αρχηγός λοιπόν του Μεσοχωρίου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καλογιάννη, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ.

Ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης, με σουτ μέσα από τη περιοχή έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας κάνοντας έτσι το 2 – 0.

Οι γηπεδούχοι είχαν μία ευκαιρία για τρίτο γκολ στην «εκπνοή» του πρώτου μέρους, όταν ο Δαούλας σούταρε και η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας! Στην «επανάληψη» ωστόσο το τρίτο γκολ δεν άργησε και πολύ να έρθει.

Καθώς στο 50′, ο συνήθης… «ύποπτος» σήμερα, Ηλίας Τσιάρας, εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ! Το μόνο που κατάφερε η Βερδικούσια, ήταν να μειώσει στο 57′ με προβολή του Καρκατσέλα μετά από σέντρα του Οικονόμου, διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Οι άνθρωποι του Μεσοχωρίου συγχαίρει τη διαιτησία του σημερινού αγώνα με τη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Λέτσιος, Χαράλαμπος, Μητούλας, Φράντζας, Κουζιώνης (70′ Πατσιτός Ν.), Μαρκούγιας (65′ Αλιπρασίτης), Τσιάρας, Γκαραβέλης, Δαούλας, Καλογιάννης (81′ Καραγιάνννης).

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Δαούλας, Δίχρης, Στατήρης (46′ Φραγκογούλας), Μούμος, Ζερδαλής Σπ. Χρ., Ζερδαλής Σπ. Δ. (46′ Πανταζής), Οικονόμου, Καρκατσέλας, Μπακλαβάς, Μιχαλές, Ιγγλέζος (46′ Δημήρης).