Ήττα για τους Λύκους

Με ήττα συνέχισε στην 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας η ομάδα των Λύκων, καθώς έχασε με 3 – 2 από τον Άρη Διλόφου.

Οι φιλοξενούμενοι βέβαια, ήταν αυτοί που ξεκίνησαν με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις την αναμέτρηση, καθώς με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, ο Σωκράτης Φακίτσας με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μανώλη Κωσταρέλλου έκανε το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν «φουριόζοι» στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά, σκοράροντας δύο γκολ, πρώτα στο 50′ και μετά στο 55′ και έκαναν το 2 – 1. Στο 80′ οι Λύκοι αντέδρασαν με πέναλτι που κέρδισε ο Μανώλης Κωσταρέλλος και εκτέλεσε εύστοχα ο Νίκος Βασιλόπουλος για το 2 – 2.

Όμως στην «εκπνοή» οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πέτυχαν το γκολ που τους έδωσε τη νίκη με το τελικό 3 – 2. Μάλιστα οι Λύκοι είχαν και πολλές χαμένες ευκαιρίες με τους Σωκράτη Φακίτσα και Στέφανο Ποντίκα. Ενώ οι άνθρωποι των Λύκων διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του κ. Σάρρου να μη δώσει πεντακάθαρο πέναλτι όπως υποστηρίζουν οι ίδιοι στο 87ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν 2 – 2.

Α.Ε. Λύκων (Λευτέρης Λελέδης): Μουτσάι, Ποντίκας, Μπαλοδήμος, Ντριβαλάς, Καψάλης, Μπαλαούρας, Βασιλόπουλος (90′ Τσίτσαβος), Κωσταρέλλος Μ., Κωσταρέλλος Δ. (70′ Τατσόπουλος), Φακίτσας, Αλεξανδρής (46′ λ.τ. Μάτα).