ΜΑΚΗΣ ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ 1

Keep walking… Makis!

Το 3×3 έκανε η Δόξα Ραχούλας με τον Μάκη Αλεξούδη στον πάγκο της, επιβεβαιώνοντας εκείνους που κάνουν λόγο για την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας (μετά τον Ηρακλή Λάρισας). Θύμα του Μάκη Αλεξούδη αυτή την φορά ο Κυριάκου Κυζιρίδης της Νεάπολης Λάρισας.

Ο Βασίλης Αργυρακούλης με πλασέ από ριμπάουντ σε σουτ του Θανάση Σταμουλάκη με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ήταν εκείνος που έδωσε το προβάδισμα στην Δόξα Ραχούλας, στέλνοντας με αυτό το ρευστό 1 – 0 τις δύο ομάδες για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Νεάπολη ανέβηκε στο γήπεδο και διεκδίκησε από το παιχνίδι ότι της αναλογούσε. Στο 54′ μάλιστε έφθασε και κοντά στην ισοφάριση όμως το σουτ του Αντώνη Μπουχλαριώτη έστειλε την μπάλα για να σταματήσει στο δοκάρι της εστίας του Παζιάνα.

Στο 79′ οι γηπεδούχοι εν τέλει «κλειδώσαν» το παιχνίδι. Και αυτό χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστόλη Νάστα.

Το μοναδικό που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 84′ με όμορφο πλασέ του Βαγγέλη Χαρούλη, δίχως εν τέλει έως και το τελικό σφύριγμα του Μπουμαρσόπουλου να μπορέσουν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για μία φάση προς το πρόσωπο του κ. Μπουμαρσόπουλου, σε γύρισμα του Δαλαμπύρα, καθώς θεωρούν πως η μπάλα σταμάτησε στα χέρια παίκτη της Ραχούλας και πως θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Παζιάνας, Καραγκιόζης, Θεοχαρούλης, Πιλτσούλης, Σκάκος, Τέγος, Σταμουλάκης (59′ Καζάνι (89′ Μηταλούλης)), Γκόγκουρας, Αργυρακούλης, Νάστας, Αθανασούλης (75′ Βλησαρούλης).

Νεάπολη (Κυριάκος Κυζιρίδης): Κουσιάς, Ζάρρας, Συμεωνίδης, Κοσμάς, Μαυρίδης, Βράνας, Μπουχλαριώτης, Μπέης, Ευαγγέλου (71′ Μούμος (77′ Μανδραβέλης)), Δαλαμπύρας (51′ λτ. Ζαφειράκης), Χαρούλης.