«Λευκή» ισοπαλία στην Ανάβρα

Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση στην Ανάβρα, ανάμεσα στη τοπική Προοδευτική και το Νέο Περιβόλι για τη 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με το σημερινό βαθμό η ομάδα του Κώστα Κουτσούκη έφθασε τους είκοσι έξι βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Γιώργου Κοτσανούλη έφθασε τους δέκα επτά πόντους μετά και την αγωνιστική αυτή.

Οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα στο σημερινό παιχνίδι, όμως στο 82ο λεπτό ο Αντώνης Γκαραλιάκος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βαγγέλη Κοτσανούλη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Σαν να μην έφθανε αυτό, τρία λεπτά μετά, η Ανάβρα είχε την ευκαιρία να πετύχει τέρμα από το σημείο του πέναλτι, όμως ο Κώστας Γιαννουλέας αστόχησε κι έστειλε τη μπάλα άουτ.

Από πλευράς Νέου Περιβολίου, ο Γιώργος Λιντέρης απείλησε δύο φορές, όμως το 0 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Κουτσούκης): Βλιώρας, Μπαρούτζας, Μπούρας, Μαλλιάρας, Μαλαχτάρης, Γιαννουλέας, Χονδροδήμος (70′ Μαρκολέφας), Μπασιανάς (57′ Παρλάντζας), Ντελής (65′ Κοιλούκος), Γκαραλιάκος, Κορδαλής.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Γιώργος Κοτσανούλης): Κοτσανούλης Ευάγγ., Σφέτσος (70′ λ.τ.Τζέκα), Σκλαβενίτης, Χρόνης, Μπαλαντζάρας, Αθανασίου, Παπανικολάου (46′ Διάλλας), Νασιούλας, Μπαλούλης, Λιντέρης, Νινόπουλος (80′ Αποστόλου).