«Μοιρασιά» στο Δολίχι

Ο Δολιχιακός φιλοξένησε για τη 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας τον Πανιώνιο, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1.

Τα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο κυλούσαν και σκορ δεν είχαμε και ενώ όλα έδειχναν πως οι παίκτες των δύο ομάδων θα πηγαίνανε στα αποδυτήρια με το 0 – 0, ήρθε ο Κώστας Σουγλής στο 45+1′ με σουτ να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν γρήγορα να φέρουν το ματς στα ίσα. Συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γεράσιμος Κίτσας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1.

Οι άνθρωποι του Πανιωνίου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Δολιχιακού για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Δολιχιακός (Αντώνης Παναγιώτου – Στέφανος Σουγλής): Κατοντικίδης, Καντολάρι, Μαρογιάννης, Τριανταφύλλι, Σπάχος, Τζήκας, Παναγιώτου, Σουγλής Κ., Σουγλής Ζ. (75′ Παπακωνσταντίνου Β.), Ματούλας (46′ Μουλογιάννης), Λιόλιος (65′ Παπακωνσταντίνου Αθ.).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Βασιλείου Χρ., Σερέτης Παρ. (46′ Μιχαλόπουλος), Μαρτσέλο, Κανής, Καρδαμήλης, Στρατινάκης (60′ λ.τ. Στρατής Π.), Παϊτέρης, Σερέτης Παν., Γκαρίτης, Κίτσας Γερ., Ευθυμίου Παρ. (27′ λ.τ. Ελιζόπουλος Σ.).