Νίκη… σωτηρίας για το Κιλελέρ!

Νίκη που το βγάζει για τα καλά (+2) από την ζώνη του υποβιβασμού πέτυχε το Κιλελέρ, κερδίζοντας με 2 – 0 τον Όλυμπο Γόννων, ατενίζοντας πλέον την συνέχεια με περισσότερη αισιοδοξία από την 12η θέση της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

IMG_4486

IMG_4548

Τέσσερις ομάδες από κάτω κατάφερε να βάλει μετά το πέρας της 19ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, το Κιλελέρ, φτάνοντας τους 24 βαθμούς με τη νίκη κόντρα στον Όλυμπο Γόννων που έμεινε στους 32 και συνεπώς εκτός τετράδας ανόδου.

IMG_4496

IMG_4551

Το τελικό 2 – 0 διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους στην επανάληψη να κρατούν… γερά το υπέρ τους σκορ και να φεύγουν με το πολυπόθητο τρίποντο από την έδρα τους για την πλατεία του χωριού και τον καθιερωμένο… καφέ!

IMG_4497

IMG_4504

Λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα άνοιξε στο 37′ ο Μπάμπης Παπαδημητρίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να έρθει ο Νίκος Φαρμάκας στο 45’+1′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ να κάνει τα τέρματα της ομάδας του, δύο και να πετύχει παράλληλ και το παρθενικό του τέρμα με την φανέλα του Κιλελέρ, ξεκινώντας την απόσβεση.

IMG_4506

IMG_4516

Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη είχαν την ευκαιρία να κάνουν τα τέρματά τους τρία. Στο 89′ η βαθιά πάσα του Μπάμπη Παπαδημητρίου στην πλάτη της άμυνας των Γόννων, έβαγλε σε θέση τετ – α – τετ τον Κώστα Κουσιώρα που ψηλοκρέμασε τον Κώστα Κουσιά, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι κι ενώ έσκασε στο έδαφος, αυτή πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Γόννων.