Ο Καραγιάννης είχε τη λύση!

Με το τον Παναγιώτη Καραγιάννη να σκοράρει στο 82ο λεπτό του παιχνιδιού, οι Αμπελόκηποι πανηγύρισαν την εντός έδρας νίκη με 2 – 1 απέναντι στο Μεγάλο Ελευθεροχώρι.

Οι Αμπελόκηποι πρόσθεσαν ακόμη τρεις βαθμούς στη συνολική τους βαθμολογία και διατιρήθηκαν στην 3η θέση της βαθμολογικής κατάταξης έχοντας 25 βαθμούς. Από την άλλη η Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου, βρίσκεται στη τελευταία θέση με τρεις βαθμούς.

Το Μεγάλο Ελευθεροχώρι έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους. Καταφέρνοντας να πάρει το προβάδισμα στο παιχνίδι στο 25ο λεπτό, όταν ο Χρήστος Ξεφτέρης με σουτ από θέση βολής, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ.

Μάλιστα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να πετύχουν κι άλλο γκολ όμως το σουτ του Μάρκου Βαλιάκου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! Με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να είναι το 0 – 1.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και ενώ οδεύαμε στο τέλος του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι αντέδρασαν. Και πρώτα στο 75′ ισοφάρισαν σε 1 – 1 με σουτ Βασίλη Καραχάλιου και εν τέλει στο 82′ ο  Παναγιώτης Καραγιάννης με ιδανικό τρόπο μέσα στην αντίπαλη περιοχή έκανε το 2 – 1 και χάρισε τη νίκη στους Αμπελόκηπους!

Α.Ο. Αμπελόκηποι (Γιάννης Αλεξούλης): Μαξακούλι, Καραγιάννης, Δούκας, Καραχάλιος, Τζιόγκας, Δόνος Άντ., Λεσάι, Βελής, Τσιάμπας (65′ Κωστομοίρης), Τριτάρης Β., Θάνας.

Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου (Στέφανος Μπόρας): Γιαννακός Α., Κοτολόσης, Δαλώσης, Βαλιάκος Μ., Χατζής, Ξεφτέρης Χ., Γεωργάκης, Αποστολόπουλος, Γραμμένος Χ., Γραμμένος Β. (77′ Παπακωνσταντίνου), Μάγειρας.