Ο Μαροσούλης το πήρε… επάνω του!

Με ένα γκολ και μία ασίστ του Μαροσούλη, η Πελασγιώτιδα έκανε την ανατροπή απέναντι στον Λαρισαϊκό και πήρε την εντός έδρας νίκη με 2 – 1.

Με αυτή τη νίκη η Πελασγιώτιδα ανέβηκε συνολικά στους 21 βαθμούς πιάνοντας στην 8η θέση τον σημερινό της αντίπαλο, τον Λαρισαϊκό.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν πιο γρήγορα τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Όταν στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Κωφός με ωραίο τελείωμα από καλή θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 40ό λεπτό, ο Μαρασούλης έβγαλε όμορφα για τον Δαμασιώτη και ο τελευταίος με πλασέ σκόραρε, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1 – 1 σχετικά γρήγορα.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και με το «καλημέρα» της «επανάληψης» η Πελασγιώτιδα έφερε τα πάνω κάτω στο παιχνίδι. Στο 50′, ο Μαρασούλης μπήκε περιοχή από πλάγια θέση, δεν δίστασε όμως, έκανε το σουτ και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, κάνοντας το 2 – 1 και δίνοντας παράλληλα τη νίκη στην ομάδα του.

Α.Ο. Πελασγιώτις Λάρισας (Βασίλης Δραγατζίκης): Ξήτσος, Κιός, Κατράνας, Γκότζος, Γκαραβέλας Λ. (75′ Γκαραβέλης Θ.), Γελαλής, Μαροσούλης, Δαμασιώτης, Έξαρχος, Πουλιάνας, Γκαραβέλης Β. (70′ Ντάφης).