«Πάρτι» του Δωτιέα!

Ο Δωτιέας Αγιάς πέρασε σαν «σίφουνας» από την έδρα του Αστέρα Τυρνάβου, επικρατώντας με το επιβλητικό 1 – 5 για την 20ή αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους, καταφέρνοντας να πάρουν το προβάδισμα με όμορφο ανάποδο ψαλιδάκι του Παναγιώτη Γαλάνη. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πάντα άλλαξαν στο ματς.

Στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης ο Θωμάς Τσιρογιάννης με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1 – 1. Για να έρθει τρία λεπτά αργότερα με σουτ μέσα από τη περιοχή ο Χρήστος Νάτσης να κάνει την ανατροπή για τον Δωτιέα.

Στο 61′ ο Γιώργος Τσατσαλίδης με φοβερό σουτ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3. Ενώ στο 65′ ο Αλέξανδρος Χαλάτσης με πλασέ έκανε το 1 – 4. Το τελικό 1 – 5 διαμορφώθηκε στο 78′ με σουτ του Μπόντε έξω από τη περιοχή.

Δωτιέας Αγιάς (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Φαρμάκας, Γούτος Ευάγγ., Τσακάλι (40′ λ.τ. Σούλι), Φιλιππούλης, Παππάς, Ντακούλας, Νάτσης, Τσιρογιάννης (65′ Γιαννακός), Μπόντε, Τσατσαλίδης, Σβερκούλης (46′ λ.τ. Χαλάτσης).