Πήρε το ντέρμπι το Χειμάδι!

Ίσως στη πιο σημαντική αγωνιστική της 14ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ο Ολυμπιακός Χειμαδίου νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρα Μελισσοχωρίου με 2 – 1!

Έτσι μετά από αυτή τη κρίσιμη νίκη, έπιασε την Ανάβρα στη 2η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας συνολικά 25 βαθμούς και μείωσε τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Αστέρα Μελισσοχωρίου στους 4εις καθώς έχει 29 βαθμούς με τη σειρά του.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έβαλαν δύσκολα στους αντιπάλους τους από το πρώτο ημίχρονο. Καθώς λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς και συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 83′ ο 14χρόνος Λάμπρος Αγγελούλης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιάγκα ισοφάρισε σε 1 – 1 σε ένα καίρια χρονικά σημείο.

Όμως τη λύση στο πρόβλημα για τον Ολυμπιακό Χειμαδίου έδωσε και πάλι ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου, ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ξανά και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 2.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Γουργιώτης, Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Λώζος (55′ Βογιατζής), Χατζής, Λιάγκας, Παπαδημητρίου (65′ Αγγελούλης Λ.), Νούσιας, Ζαφειρίου, Βαλώζος (70′ Καραντάνος).

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παναγιωτίδης, Παπακωστούλης, Τόπης, Νούσιος Γ. Αχ., Γκοτζαμανίδης, Γκόλαντας, Κουτσώνας, Καραντώνης, Νταής (83′ Μπάτζιος), Νούσιος Γ. Β. (83′ Λιόγκας).