Με τρεις διαφορετικούς σκόρερ το Πουρνάρι!

Η Αναγέννηση Πουρναρίου επιβλήθηκε του Όλυμπου Γόννων με 3 – 1, με τα τρία γκολ των γηπεδούχων να προέρχονται από τρεις διαφορετικούς σκόρερ.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, πήραν μία βαθιά βαθμολογική «ανάσα», ανεβαίνοντας στους 17 βαθμούς συνολικά, ωστόσο παρέμειναν στη τελευταία θέση του πρωταθλήματος. Οι Γόννοι βρίσκονται στην 7η θέση με 32 βαθμούς.

Στην αναμέτρηση τώρα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «σφραγίσουν» την ανωτερότητά τους στο 20ό λεπτό. Ο Μιχάλης Κρητικός βρήκε τον χώρο και χρόνο έξω από την αντίπαλη περιοχή, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να ισοφαρίσουν γρήγορα και εφτά λεπτά αργότερα έκαναν το 1 – 1. Όμως στο 35ο λεπτό του παιχνιδιού, από εκτέλεση κόρνερ του Ορέστη Ζιούστη, με πλασέ ο Δημήτρης Καφαντάρης σκόραρε δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στο Πουρνάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Μάλιστα η Αναγέννηση Πουρναρίου στο 76′, «σφράγισε» ουσιαστικά τη νίκη της. Ο Γρηγόρης Τσιαμούρας βρέθηκε σε ιδανική θέση για σουτ, το έκανε και δεν αστόχησε διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Στέλιος Κορομηλάς): Παπαρσένης, Ζαϊρές, Ζιούστης, Κρητικός Θ. Γ., Κώτσιας, Νεμπεγλέρας (88′ Οικονόμου), Κουρμπάτι, Καφαντάρης (85′ Μήλιος), Νικούλης, Κρητικός Μ. (78′ Μετόλι), Τσιαμούρας.