Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας 2017 – 2018

1ος Όμιλος

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Κουτσόχερο      43 – 12   36
2. Κρήνη      41 – 12   34

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Βασιλί      26 – 11   31

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Χαλκιάδες      35 – 22   29
5. Άγιος Θωμάς      19 – 21   26
6. Τερψιθέα     22 – 23   16
7. Μυραϊκός      26 – 31   15
8. Άγιος Γεώργιος      13 – 35    2
9. Σταυρός      8 – 66   -2

* Άγιος Γεώργιος και Σταυρός ξεκίνησαν με -6 από πέρυσι. Με -2 η Τερψιθέα.

1η Αγωνιστική

Σταυρός 1 – 6 Τερψιθέα
Μυραϊκός 3 – 5 Κρήνη
Βασιλί 3 – 0 Άγιος Θωμάς
Χαλκιάδες 2 – 2 Κουτσόχερο
Ρεπό Άγιος Γεώργιος

2η Αγωνιστική

Κουτσόχερο 8 – 1 Σταυρός
Άγιος Θωμάς 4 – 2 Τερψιθέα
Άγιος Γεώργιος 2 – 0 Μυραϊκός
Κρήνη 1 – 0 Χαλκιάδες
Ρεπό Βασιλί

3η Αγωνιστική

Άγιος Θωμάς 0 – 2 Κουτσόχερο
Σταυρός 0 – 8 Κρήνη
Βασιλί 2 – 1 Άγιος Γεώργιος
Μυραϊκός 1 – 4 Χαλκιάδες
Ρεπό Τερψιθέα

4η Αγωνιστική

Βασιλί 2 – 0 Μυραϊκός
Άγιος Γεώργιος 1 – 1 Τερψιθέα
Χαλκιάδες 4 – 0 Σταυρός
Κρήνη 0 – 0 Άγιος Θωμάς
Ρεπό Κουτσόχερο

5η Αγωνιστική

Κουτσόχερο 2 – 0 Άγιος Γεώργιος
Άγιος Θωμάς 4 – 1 Χαλκιάδες
Τερψιθέα 1 – 0 Βασιλί
Μυραϊκος 7 – 1 Σταυρός
Ρεπό Κρήνη

6η Αγωνιστική

Άγιος Γεώργιος 1 – 2 Κρήνη
Βασιλί 1 – 1 Κουτσόχερο
Σταυρός 2 – 0 Άγιος Θωμάς
Τερψιθέα 1 – 1 Μυραϊκός
Ρεπό Χαλκιάδες

7η Αγωνιστική

Κουτσόχερο 2 – 1 Τερψιθέα
Άγιος Θωμάς 1 – 1 Μυραϊκός
Χαλκιάδες 5 – 1 Άγιος Γεώργιος
Κρήνη 0 – 0 Βασιλί
Ρεπό Σταυρός

8η Αγωνιστική

Τερψιθέα 1 – 0 Κρήνη
Σταυρός 0 – 0 Άγιος Γεώργιος
Βασιλί 2 – 1 Χαλκιάδες
Μυραϊκός 0 – 1 Κουτσόχερο
Ρεπό Άγιος Θωμάς

9η Αγωνιστική

Άγιος Γεώργιος 0 – 1 Άγιος Θωμάς
Χαλκιάδες 1 – 0 Τερψιθέα
Σταυρός 0 – 2 Βασιλί
Κουτσόχερο 2 – 2 Κρήνη
Ρεπό Μυραϊκός

10η Αγωνιστική

Τερψιθέα 3 – 0 Σταυρός
Κρήνη 4 – 0 Μυραϊκός
Κουτσόχερο 4 – 1 Χαλκιάδες
Άγιος Θωμάς 1 – 0 Βασιλί
Ρεπό Άγιος Γεώργιος

11η Αγωνιστική

Σταυρός 0 – 4 Κουτσόχερο
Τερψιθέα 0 – 1 Άγιος Θωμάς
Μυραϊκός 2 – 0 Άγιος Γεώργιος
Χαλκιάδες 0 – 1 Κρήνη
Ρεπό Βασιλί

12η Αγωνιστική

Κουτσόχερο 4 – 1 Άγιος Θωμάς
Κρήνη 5 – 0 Σταυρός
Άγιος Γεώργιος 0 – 1 Βασιλί
Χαλκιάδες 3 – 2 Μυραϊκός
Ρεπό Τερψιθέα

13η Αγωνιστική

Άγιος Θωμάς 2 – 1 Κρήνη
Τερψιθέα 3 – 0 Άγιος Γεώργιος
Σταυρός 1 – 5 Χαλκιάδες
Μυραϊκός 1 – 2 Βασιλί
Ρεπό Κουτσόχερο

14η Αγωνιστική

Άγιος Γεώργιος 0 – 2 Κουτσόχερο
Χαλκιάδες 1 – 0 Άγιος Θωμάς
Βασιλί 2 – 0 Τερψιθέα
Σταυρός 0 – 4 Μυραϊκός
Ρεπό Κρήνη

15η Αγωνιστική

Κρήνη 6 – 1 Άγιος Γεώργιος
Κουτσόχερο 2 – 1 Βασιλί
Άγιος Θωμάς 1 – 0 Σταυρός
Μυραϊκός 1 – 1 Τερψιθέα
Ρεπό Χαλκιάδες

16η Αγωνιστική

Τερψιθέα 0 – 2 Κουτσόχερο
Μυραϊκός 2 – 0 Άγιος Θωμάς
Άγιος Γεώργιος 1 – 3 Χαλκιάδες
Βασιλί 2 – 2 Κρήνη
Ρεπό Σταυρός

17η Αγωνιστική

Κρήνη 4 – 0 Τερψιθέα
Άγιος Γεώργιος 3 – 2 Σταυρός
Χαλκιάδες 1 – 1 Βασιλί
Κουτσόχερο 5 – 1 Μυραϊκός
Ρεπό Άγιος Θωμάς

18η Αγωνιστική

Άγιος Θωμάς 3 – 2 Άγιος Γεώργιος
Τερψιθέα 1 – 3 Χαλκιάδες
Βασιλί 5 – 0 Σταυρός
Κρήνη 1 – 0 Κουτσόχερο
Ρεπό Μυραϊκός

2ος Όμιλος

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Δασοχώρι      37 – 12   37
2. Βερδικούσια      43 – 18   35

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ακαδημία Ελασσόνας      47 – 17   34

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πηνειός Λάρισας      41 – 23   32
5. Μαρίνος Αντύπας      25 – 35   17
6. Μεγ. Ελευθεροχώρι      20 – 31   17
7. Δελέρια      25 – 36   16
8. Καλύβια      19 – 34   13

Το Δασοχώρι και τα Καλύβια έχουν -2 από πέρυσι.
** Ο Δευκαλίων Κρανιάς αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

1η Αγωνιστική

Βερδικούσια 4 – 4 Δασοχώρι
Πηνειός Λάρισας 4 – 3 Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 2 – 0 Δελέρια
Μαρίνος Αντύπας 6 – 1 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Ρεπό Δευκαλίων Κρανιάς

2η Αγωνιστική

Ακαδημία Ελασσόνας 5 – 1 Καλύβια
Δασοχώρι 1 – 0 Δελέρια
Κρανιά 0 – 3 α.α. Μαρίνος Αντύπας
Μεγ. Ελευθεροχώρι 3 – 0 Πηνειός Λάρισας
Ρεπό Βερδικούσια

3η Αγωνιστική

Δασοχώρι 3 – 1 Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 1 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Βερδικούσια 3 – 0 α.α. Κρανιά
Μαρίνος Αντύπας 1 – 2 Πηνειός Λάρισας
Ρεπό Δελέρια

4η Αγωνιστική

Μεγ. Ελευθεροχώρι 1 – 5 Δασοχώρι
Κρανιά 0 – 3 α.α. Δελέρια
Πηνειός Λάρισας 6 – 1 Καλύβια
Βερδικούσια 2 – 2 Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό Ακαδημία Ελασσόνας

5η Αγωνιστική

Ακαδημία Ελασσόνας 3 – 0 α.α. Κρανιά
Δασοχώρι 1 – 0 Πηνειός Λάρισας
Δελέρια 0 – 3 Βερδικούσια
Μαρίνος Αντύπας 0 – 0 Καλύβια
Ρεπό Μεγ. Ελευθεροχώρι

6η Αγωνιστική

Κρανιά 0 – 3 α.α. Μεγ. Ελευθεροχώρι
Βερδικούσια 2 – 1 Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 0 – 2 Δασοχώρι
Δελέρια 6 – 3 Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό Πηνειός Λάρισας

7η Αγωνιστική

Πηνειός Λάρισας 3 – 0 α.α. Κρανιά
Ακαδημία Ελασσόνας 4 – 1 Δελέρια
Δασοχώρι 1 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Μεγ. Ελευθεροχώρι 1 – 5 Βερδικούσια
Ρεπό Καλύβια

8η Αγωνιστική

Καλύβια 3 – 0 α.α. Κρανιά
Δελέρια 1 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Βερδικούσια 4 – 2 Πηνειός Λάρισας
Μαρίνος Αντύπας 0 – 7 Ακαδημία Ελασσόνας
Ρεπό Δασοχώρι

9η Αγωνιστική

Κρανιά 0 – 3 α.α. Δασοχώρι
Πηνειός Λάρισας 6 – 2 Δελέρια
Καλύβια 2 – 3 Βερδικούσια
Ακαδημία Ελασσόνας 3 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Ρεπό Μαρίνος Αντύπας

10η Αγωνιστική

Δελέρια 2 – 0 Καλύβια
Δασοχώρι 0 – 0 Βερδικούσια
Ακαδημία Ελασσόνας 3 – 0 Πηνειός Λάρισας
Μεγ. Ελευθεροχώρι 3 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό Κρανιά

11η Αγωνιστική

Πηνειός Λάρισας 0 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Μαρίνος Αντύπας 3 – 0 α.α. Κρανιά
Δελέρια 1 – 4 Δασοχώρι
Καλύβια 0 – 1 Ακαδημία Ελασσόνας
Ρεπό Βερδικούσια

12η Αγωνιστική

Ακαδημία Ελασσόνας 2 – 3 Δασοχώρι
Μεγ. Ελευθεροχώρι 2 – 0 Καλύβια
Κρανιά 0 – 3 α.α. Βερδικούσια
Πηνειός Λάρισας 5 – 2  Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό Δελέρια

13η Αγωνιστική

Δασοχώρι 3 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Δελέρια 3 – 0 α.α. Κρανιά
Καλύβια 2 – 2 Πηνειός Λάρισας
Μαρίνος Αντύπας 1 – 1 Βερδικούσια
Ρεπό Ακαδημία Ελασσόνας

14η Αγωνιστική

Βερδικούσια 3 – 0 Δελέρια
Κρανιά 0 – 3 α.α. Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 1 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Πηνειός Λάρισας 2 – 0 Δασοχώρι
Ρεπό Μεγ. Ελευθεροχώρι

15η Αγωνιστική

Μαρίνος Αντύπας 1 – 0 Δελέρια
Δασοχώρι 3 – 0 Καλύβια
Ακαδημία Ελασσόνας 1 – 1 Βερδικούσια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 3 – 0 α.α. Κρανιά
Ρεπό Πηνειός Λάρισας

16η Αγωνιστική

Δελέρια 1 – 3 Ακαδημία Ελασσόνας
Μαρίνος Αντύπας 0 – 1 Δασοχώρι
Κρανιά 0 – 3 α.α. Πηνειός Λάρισας
Βερδικούσα 3 – 1 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Ρεπό Καλύβια

17η Αγωνιστική

Μεγ. Ελευθεροχώρι 1 – 1 Δελέρια
Κρανιά 0 – 3 α.α. Καλύβια
Πηνειός Λάρισας 1 – 0 Βερδικούσια
Ακαδημία Ελασσόνας 5 – 0 Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό Δασοχώρι

18η Αγωνιστική

Δασοχώρι 3 – 0 α.α. Κρανιά
Δελέρια 1 – 5 Πηνειός Λάρισας
Βερδικούσια 7 – 3 Καλύβια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 1 – 2 Ακαδημία Ελασσόνας
Ρεπό Μαρίνος Αντύπας

3ος Όμιλος

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Αρμένιο       33 – 9   42
2. Αιγάνη      45 – 21   40

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Αετόλοφος      33 – 15   28

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Γαλήνη      37 – 27   26
5. Ομόνοια       26 – 28   23
6. Ελάτεια      23 – 33   21
7. Λάρισα ΄88      21 – 20   20
8. Διογένης      20 – 44   4

* Οι Καλαρρύτες έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
** Αγωνίζονται τη Κυριακή 06/05, 17:30.

1η Αγωνιστική

Αρμένιο 1 – 2 Ελάτεια
Γαλήνη 2 – 5 Αιγάνη
Λάρισα ’88 4 – 1 Ομόνοια
Διογένης 1 – 3 Αετόλοφος
Ρεπό Καλαρρύτες

2η Αγωνιστική

Ελάτεια 2 – 2 Γαλήνη
Αετόλοφος 1 – 2 Αιγάνη
Καλαρρύτες 0 – 2 Λάρισα ’88
Ομόνοια 0 – 1 Αρμένιο
Ρεπό Διογένης

3η Αγωνιστική

Αετόλοφος 3 – 0 Ελάτεια
Γαλήνη 1 – 1 Ομόνοια
Διογένης 4 – 5 Καλαρρύτες
Λάρισα ’88 0 – 1 Αρμένιο
Ρεπό Αιγάνη

4η Αγωνιστική

Ομόνοια 1 – 4 Αετόλοφος
Καλαρρύτες 4 – 4 Αιγάνη
Αρμένιο 2 – 0 Γαλήνη
Διογένης 0 – 1 Λάρισα ’88
Ρεπό Ελάτεια

5η Αγωνιστική

Ελάτεια 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Αετόλοφος 1 – 3 Αρμένιο
Αιγάνη 5 – 1 Διογένης
Λάρισα ’88 1 – 2 Γαλήνη
Ρεπό Ομόνοια

6η Αγωνιστική

Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Ομόνοια
Διογένης 1 – 4 Ελάτεια
Γαλήνη 0 – 2 Αετόλοφος
Αιγάνη 3 – 1 Λάρισα ΄88
Ρεπό Αρμένιο

7η Αγωνιστική

Ελάτεια 2 – 4 Αιγάνη
Αετόλοφος 0 – 0 Λάρισα ΄88
Αρμένιο 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Ομόνοια 3 – 1 Διογένης
Ρεπό Γαλήνη

8η Αγωνιστική

Αιγάνη 3 – 0 Ομόνοια
Γαλήνη 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Διογένης 2 – 3 Αρμένιο
Λάρισα ΄88 0 – 1 Ελάτεια
Ρεπό Αετόλοφος

9η Αγωνιστική

Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Αετόλοφος
Αρμένιο 1 – 2 Αιγάνη
Γαλήνη 7 – 1 Διογένης
Ελάτεια 2 – 3 Ομόνοια
Ρεπό Λάρισα ΄88

 10η Αγωνιστική

Αιγάνη 3 – 2 Γαλήνη
Αετόλοφος 0 – 0 Διογένης
Ελάτεια 0 – 3 Αρμένιο
Ομόνοια 2 – 1 Λάρισα ΄88
Ρεπό Καλαρρύτες

11η Αγωνιστική

Αρμένιο 2 – 0 Ομόνοια
Λάρισα ΄88 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Αιγάνη 3 – 1 Αετόλοφος
Γαλήνη 4 – 0 Ελάτεια
Ρεπό Διογένης

12η Αγωνιστική

Ομόνοια 1 – 2 Γαλήνη
Ελάτεια 2 – 2 Αετόλοφος
Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Διογένης
Αρμένιο 4 – 0 Λάρισα ΄88
Ρεπό Αιγάνη

13η Αγωνιστική

Αετόλοφος 2 – 2 Ομόνοια
Αιγάνη 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Γαλήνη 0 – 1 Αρμένιο
Λάρισα ’88 4 – 2 Διογένης
Ρεπό Ελάτεια

14η Αγωνιστική

Διογένης 0 – 3 Αιγάνη
Αρμένιο 2 – 1 Αετόλοφος
Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Ελάτεια
Γαλήνη 3 – 0 Λάρισα ΄88
Ρεπό Ομόνοια

15η Αγωνιστική

Λάρισα ’88 4 – 1 Αιγάνη
Αετόλοφος 5 – 0 Γαλήνη
Ελάτεια 2 – 1 Διογένης
Ομόνοια 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Ρεπό Αρμένιο

16η Αγωνιστική

Αιγάνη 4 – 1 Ελάτεια
Λάρισα ’88 0 – 2 Αετόλοφος
Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Αρμένιο
Διογένης 2 – 3 Ομόνοια
Ρεπό Γαλήνη

17η Αγωνιστική

Ομόνοια 1 – 3 Αιγάνη
Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Γαλήνη
Αρμένιο 2 – 1 Διογένης
Ελάτεια 1 – 1 Λάρισα ΄88
Ρεπό Αετόλοφος

18η Αγωνιστική

Αετόλοφος 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Αιγάνη 0 – 1 Αρμένιο
Διογένης 3 – 6 Γαλήνη
Ομόνοια 5 – 2 Ελάτεια
Ρεπό Λάρισα ’88