«Άλωσαν» τη Φαλάνη οι Γόννοι

Τρεις σημαντικούς βαθμούς κατάφερε να προσθέσει ο Όλυμπος Γόννων, ο οποίος για την εμβόλιμη 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε εκτός έδρας με 2 – 0 του Φαλανιακού.

Ο Όλυμπος Γόννων παρουσιάστηκε πιο αποτελεσματικός στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού. Καταφέρνοντας να πάρει και το προβάδισμα. Πιο συγκεκριμένα, όταν το 24ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Γελαλής με ιδανικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Μάλιστα, αυτό ήταν και το γκολ που χώριζε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων. Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Ήταν το 69ο λεπτό, όταν ο Κόκρας με όμορφη προσπάθεια νίκησε τον κίπερ του Φαλανιακού και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στα εναπομείναντα λεπτά, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα και να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, με την ομάδα των Γόννων να πανηγυρίζει μία ακόμη νίκη, αυτή τη φορά με 2 – 0.