«Άλωσε» τη Μελιβοία σαν… Μαχητής!

Ο Μαχητής Τερψιθέας πέρασε με «διπλό» από την έδρα του Φιλοκτήτη Μελιβοίας, καθώς επικράτησε με 3 – 0 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, το ματς είχε ρυθμό και οι δύο ομάδες δημιούργησαν κάποιες απειλητικές καταστάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Όμως το γκολ δεν ερχόταν για καμία από τις δύο πλευρές. Τα πάντα άλλαξαν ωστόσο στο 44′. Καθώς σε εκείνο το λεπτό ο Μαχητής Τερψιθέας κατάφερε να σκοράρει με σουτ του Ριζούλη, έπειτα από ασσίστ του Φανίδη και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 0 – 1.

Στο δεύτερο μέρος τώρα οι φιλοξενούμενοι με την ψυχολογία υπέρ τους μετά από το γκολ στο κρίσιμο αυτό σημείο, μπήκαν ακόμη καλύτερα και κατάφεραν να πετύχουν ακόμη ένα τέρμα στο 72′, όταν μετά από ωραία ενέργεια του Ριζούλη, ο Φούντας με πλασέ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενουμένους.

Ο Μαχητής ωστόσο δεν σταμάτησε εκεί και στο 85ο λεπτό του παιχνιδιού ο Φούντας κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετουσίασε σε τέρμα ο Δάσσιος, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3 το οποίο παρέμεινε μέχρι και τη λήξη του αγώνα.