Άνετο πέρασμα με χατ – τρικ του Βάρσου!

Δεν βρήκε αντίσταση σήμερα το απόγευμα ο Πυργετός απέναντι στη Λάρισα ’88 κι έτσι πήρε ακόμη τρεις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Γιάννη Μπάγκα επιβλήθηκε στο γήπεδο της Ανθούπολης με 4 – 0 του συνόλου του Γιώργου Κωνσταντίνου σήμερα το απόγευμα κι έτσι έφθασε τους πενήντα βαθμούς μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα μαζί με τον Πύρρο, όπου επιβλήθηκε κι εκείνος της Ελάτειας με 4 – 1.

Στο 40ο λεπτό του αγώνα ο συνήθης «ύποπτος», Γιώργος Βάρσος, έκανε το σουτ έξω από τη περιοχή και ο Αργυρούλης που έκανε λάθος εκτίμηση, είδε τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του για το 0 – 1.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο τώρα και έπειτα από τρία λεπτά, ο Γιώργος Βάρσος σκόραρε ξανά για τον Πυργετό με σουτ από πλάγια θέση έπειτα από πάσα του Πουρλιώτη κι έδωσε στην ομάδα του δυνατό προβάδισμα για το υπόλοιπο του αγώνα.

Με τη συμπλήρωση σαράντα πέντε λεπτών παιχνιδιού τώρα, παραλίγο να είχαμε το γκολ της χρονιάς, καθώς έγινε μία κόντρα στη περιοχή του Πυργετού με πρωταγωνιστή τον Βουγλάνη και αμυντικό των φιλοξενουμένων και η μπάλα πήρε τόσο περίεργη πορεία, όπου αρχικά έπιασε απροετοίμαστο τον Πύλιουρα και αυτή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του…

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 60ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με σκόρερ τον Νίκο Ρακίπι με πλασέ, έπειτα από κάθετη πάσα του αδερφού του, Άγγελου.

Εν τέλει, το τελικό 4 – 0 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό της συνάντησης με τον Γιώργο Βάρσο, όπου πέτυχε και παράλληλα χατ – τρικ.

Λάρισα ’88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Αργυρούλης, Γαλατσίδας (75′ Γιαννιός), Σδράλης, Φύλογλου (65′ Διαμαντής), Ναστούδης, Κωσνταντίνου Β., Βουγλάνης, Σταυράκης, Ζαχαρούλης, Σκουλίδης (15′ λ.τ. Λεωνιδάκης), Γεράσης.

Αναγέννηση Πυργετού (Γιάννης Μπάγκας): Πύλιουρας, Μπουλάρι, Παπαγεωργίου (60′ Παζάρας), Βουγιούκας (81′ Αδάμος), Τσάκε, Τζιόλας (70′ Ζάχος), Περκέτσι, Ρακίπι Ν., Πουρλιώτης, Ρακίπι Άγγ., Βάρσος.