«Άσσος» από ημίχρονο…

Παίρνοντας το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, ο Ροδιακός επιβλήθηκε με 2 – 1 του Κεραυνού Δρυμού εντός έδρας.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Ροδιακού στο πρωτάθλημα, ο οποίος παραμένει αήττητος μετρώντας μέχρι στιγμής τρεις ισοπαλίες! Έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς, ενώ ο Δρυμός παρέμεινε στους πέντε.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης. Κάτι που μεταφέρθηκε σχετικά νωρίς και στον πίνακα το σκορ. Όταν στο 15ο λεπτό, ο Αρσέν Πατρίκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Σχεδόν… με την ίδια συχνότητα, «χτύπησαν» ξανά οι γηπεδούχοι. Τη «σκυτάλη» στα γκολ από τον Πατρίκου, πήρε ο Σπύρο Μπέλτσιος, ο οποίος στο 31′ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν. Στο 63′ ο Σάκης Τζιόλας μείωσε σε 2 – 1 με εντυπωσιακό βολ πλανέ, δίνοντας έτσι νέο ενδιαφέρον για τη συνέχεια της αναμέτρησης.

Στην οποία ωστόσο δεν είχαμε κάποια εξέλιξη από άποψη γκολ, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, να βρίσκει τον Ροδιακό νικητή με 2 – 1, με τους γηπεδούχους να μετρούν και δοκάρι στο 65′ με τον Αρσέν Πατρίκου.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Χαλκιάς, Μπιζιώτας, Φούντας, Παπαγεωργίου, Τσιρόπουλος, Μπαλκούρας, Λέκα, Χατζηκρανιώτης (75′ Σιούτι), Γαλάρας (46′ Πέτρο), Πατρίκου (90′ Μαντζαφλάρας), Μπέλτσιος (70′ Τσέζμα).

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος, Κοντολάρι (52′ Βαλιώτης), Κατσιαμήτας, Καραγκιόζης, Δαχλύθρας, Ζαγκλιαβός, Καρακώστας (20′ λ.τ. Ρούσι), Κόγιος (78′ Γκαντούνας Ν.), Τζιόλας, Γκόγκουρας, Λαγιόκαπας (52′ Αρσένης).