Άστραψαν και βρόντηξαν οι «οράνιε»

Η Αστραπή Νέας Πολιτείας κέρδισε με 3 – 0 τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ την τελευταία αγωνιστική των Play Out της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, σε ένα παιχνίδι με πολλά νέα και νεαρά πρόσωπα στις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Αμφότερες οι δύο ομάδες υποβιβάστηκαν στη Β’ ΕΠΣ Λάρισας καταλαμβάνοντας την τελευταία θέση της κατηγορίας με 14 πόντους.

Τα γκολ των «οράνιε» σημείωσε στο πρώτο μέρος ο Κωνσταντίνου μόλις στο 4ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53′ ο Καλτσάς «διπλασίασε» τα τέρματα της Αστραπής με τον Φίλη με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα να διαμορφώνει το τελικό 3 – 0.

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Μασούρας, Κυρίτσης (75′ Αντωνόπουλος), Παπανικολάου, Μπομπότης, Μπόνιας, Πέτρου, Φίλης, Κωνσταντίνου (60′ Βέλλας), Καλτσάς, Σκόμπας (65′ Βρούβας), Κυριάκος.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης): Παπαϊωάννου, Τσούτσος (50′ Σπανός), Μπαντέλας, Βαρσάμης, Στεργίου, Γκουγκουλιάς, Παπαναστασούλης (50′ Σδράλης), Κανιούρας (65′ Γκανάς), Μπέης, Κουτζαηλίας (65′ Γκέλης), Κουτσογιάννης (10′ λ.τ. Αποστόλου).