Έδειξε ποιος είναι ο… πρωταθλητής!

Νίκη γοήτρου για τη Δόξα Αργυροπουλίου, η οποία είχε ήδη «κλειδώσει» τη 1η θέση, αφού επιβλήθηκε εκτός έδρας με 2 – 1, του οριστικά από τη προηγούμενη αγωνιστική 2ου, Ιπποκράτη, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής των Play Off του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Αργυροπουλίου ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο ματς. Ήταν το 11ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν σε μία επιθετική προσπάθεια των φιλοξενούμενων, ο Παναγιώτης Κίτσας έγινε κάτοχος από τα αριστερά στο ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Κόκορας με διαγώνια κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι όμως, συνήλθαν από το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν και σταδιακά άρχιζαν να γίνονται όλο και πιο επικίνδυνη. Έχοντας μπει πλέον στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού και με τη συμπλήρωση σαράντα λεπτών αγώνα, ο Μήτρος με όμορφο τελείωμα νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και μετά το χαμηλό σε τέμπο πρώτο τέταρτο της «επανάληψης» είχαμε ακόμα ένα γκολ. Πιο συγκεκριμένα, στο 65ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Κόκορας, νίκησε για δεύτερη φορά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στη Δόξα Αργυροπουλίου.

Στη συνέχεια της εξέλιξης του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προφυλάξουν το υπέρ τους προβάδισμα, μη αφήνοντας τους αντιπάλους τους να παραβιάσουν ξανά την εστία τους, αν και τα έδωσαν όλα. Έτσι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε το Αργυροπούλι να πανηγυρίζει τη νίκη με 1 – 2.