Έκανε το καθήκον του στα Γρεβενά

Ο Δωτιέας Αγιάς έκανε την υποχρέωση του και κέρδισε τον έναν από τους δύο τελικούς, αυτόν με τον Πυρσό Γρεβενών με 8 – 0 στα Γρεβενά και πλέον την τελευταία του αγωνιστική θα δώσει αγώνα – τελικό με τον Πύρασο Ν. Αγχιάλου στην Ανάβρα για μια θέση στη Γ’ Εθνική!

Ο Δωτιέας άνοιξε τον «χορό» των τερμάτων μόλις στο 6ο λεπτό με τον Γιώργο Μπλατσέρη για να πάρει την σκυτάλη στο 28′ ο Θωμάς Τσιρογιάννης. Στο 37′ ο Κώστας Μακρής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3, ενώ στο 43′ και πάλι ο Γιώργος Μπλατσέρης διαμόρφωσε το 0 – 4 του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Δωτιέας βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα άλλες τέσσερις φορές. Στο 52′ ο Στέλιος Πατσιωτός σημείωσε το πρώτο του γκολ στα Play Offs ανόδου, ενώ στη μία ώρα αγώνα ο Δημολιός πέτυχε το 0 – 6. Δύο λεπτά αργότερα (62′) ο Γιώργος Μπλατσέρης σημείωσε χατ-τρικ, πετυχαίνοντας το 0 – 7, ενώ το τελικό 0 – 8, διαμόρφωσε στο 86′ ο Κώστας Χατζής.

Αύριο, Κυριακή 29/05 αγωνίζονται η Στυλίδα με τον Μακεδονικό Φούφα και ο Διγενής Νεοχωρίου με τον Αστέρα Καρδίτσας. Ρεπό έχει η ομάδα του Πύρασου Ν. Αγχιάλου.

Δωτιέας Αγιάς (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης (46′ Πατετσιος), Τσακάλι (46′ Σούλης), Κουμπούρας, Παππάς, Δημολιός, Ντακούλας (60′ Κίτσιος), Σούμπασης, Τσιρογιάννης, Τσατσαλίδης (46′ Πατσιωτός), Μπλατσέρης, Μακρής (46′ Χατζής).