«Έκλεισε» ιδανικά τις υποχρεώσεις του ο Φαλανιακός!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο «έκλεισε» την φετινή ποδοσφαιρική χρονιά ο Φαλανιακός, μιας και επιβλήθηκε του Αχιλλέα Φαρσάλων με σκορ 6 – 1 σε εξ’ αναβολής ματς για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ τερμάτισε λοιπόν η ομάδα του Κώστα Νεμπεγλέρα με τους εξήντα βαθμούς που έφθασε, ενώ το σύνολο του Βασίλη Μπακογιάννη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην 5η θέση της βαθμολογίας έχοντας σαράντα βαθμούς.

Στα του αγώνα, ο Βασίλης Λόλας είχε το δικό του σόου στο ματς στο γήπεδο της Φαλάνης πετυχαίνοντας χατ – τρικ στο πρώτο ημίχρονο (!) (18′, 31′ και 36′), με τους Γιάννη Αντωνόπουλο (21′ πέναλτι), Μπλέντι Μούτσα (61′) και Κώστα Τσιάκο (78′) να σημειώνουν την επιβλητική νίκη του Φαλανιακό!

Το μόνο που κατάφερε ο Αχιλλέας Φαρσάλων ήταν να μειώσει σε 6 – 1 για το τελικό αποτέλεσμα στο 88ο λεπτό με τον Λάμπρο Λαβαντσιώτη στο 88ο λεπτό της συνάντησης…

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας – Χρήστος Λιάπης): Ντιντής (46′ Κουτσογαννούλης), Καραμπούζης, Πανταζής Ηλ., Λάιος (46′ Πανταζής Γ.), Σιάτρας, Μπλέντι (70′ Γιαννακόπουλος), Παπαγεωργίου, Αντωνόπουλος, Λόλας (75′ Νάστας), Μούτσα, Γκιουρσάνης (46′ Τσιάκος).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Βασίλης Μπακογιάννης): Μαργαρίτης, Κομισόπουλος, Πατσούρας, Τσιούλης Αθ., Γανός, Αετόπουλος, Κερμελίδης, Ιωαννίδης, Φουρίκης, Χατζόπουλος, Γκαραλιάκος.