Έντονο το ενδιαφέρον και στους τρεις ομίλους της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας…

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (24 – 25/10) διεξάγεται η 4η αγωνιστική στην Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας, με τα παιχνίδια να ξεκινούν το Σάββατο στις 16:00 και τη Κυριακή στις 15:00 το μεσημέρι.

Αρχικά, ο 1ος όμιλος θα διεξαχθεί το μεσημέρι της Κυριακής, ενώ μία ημέρα πριν, το Σάββατο θα γίνουν οι αγώνες για τους 2ο & 3ο όμιλο…

Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου έχει ως εξής:

Λαρισαϊκός 25/10 Νεάπολη
Πλατανούλια 25/10 Βαλανίδα
Βερδικούσια 25/10 Ακαδημία Τυρνάβου
Δένδρα 25/10 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Ιπποκράτης 25/10 Δασοχώρι
Ροδιακός 25/10 Δρυμός

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Λαρισαϊκός      4 – 1   7
2. Βερδικούσια      6 – 2   6
3. Δασοχώρι      9 – 7   5
4. Δρυμός      4 – 3   5
5. Δένδρα      5 – 5   4
6. Ακαδημία Τυρνάβου     7 – 7   4
7. Βαλανίδα      4 – 6   4
8. Νεάπολη      4 – 5   4
9. Ροδιακός      8 – 8   3
10. Ιπποκράτης      1 – 3   3
11. Πλατανούλια      2 – 7   1
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      4 – 7   1

Το πρόγραμμα του 2ου ομίλου έχει ως εξής:

Γλαύκη 24/10 Συκούριο
Καλοχώρι 24/10 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Αιγάνη 24/10 Προμηθέας
Ηρακλής Χάλκης 24/10 Γαλήνη
Μελισσοχώρι 24/10 Πυργετός
Μαρμαρίνη 24/10 Πανιώνιος

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Γαλήνη      9 – 2     9
2. Συκούριο    5 – 2    9
3. Πανιώνιος      2 – 3    6
4. Γλαύκη      4 – 3    5
5. Αιγάνη      2 – 2     4
6. Μελισσοχώρι      4 – 2     4
7. Καλοχώρι       5 – 4     3
8. Μαρμαρίνη      7 – 8     3
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      3 – 4    3
10. Πυργετός      6 – 8     3
11. Ηρακλής Χάλκης      2 – 5    3
12. Προμηθέας      1 – 7      0

Το πρόγραμμα του 3ου ομίλου έχει ως εξής:

Βούναινα 0 – 3 α.α. Ραχούλα
Αναγέννηση Φαρσάλων 24/10 Πελασγιώτιδα
Υπέρεια 24/10 Άγιοι Ανάργυροι
Χαλκιάδες 24/10 Ανθούπολη
Μάνδρα 24/10 Ελευθεραί
Κουτσόχερο 24/10 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Ελευθεραί      7 – 1    7
2. Πελασγιώτιδα      4 – 1     7
3. Μάνδρα      6 – 1   6 *
4. Κουτσόχερο      6 – 4    6
5. Ναρθάκι      4 – 4    4
6. Χαλκιάδες      3 – 3     4
7. Ραχούλα      6 – 3    3 *
8. Υπέρεια      3 – 0    3 **
9. Αγ. Ανάργυροι      5 – 7    3
10. Ανθούπολη      4 – 9     1
11. Αναγέννηση Φαρσάλων      2 – 8    1

Έχουν από ένα ματς λιγότερο.
** Έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.