Έσωσε τον βαθμό ο Φράντζας!

Με… «δράστη» τον Ραφαήλ Φράντζα στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Δόξα Βλαχογιαννίου κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με 1 – 1 απέναντι στον Σμόλικα Φαλάνης.

Για το Βλαχογιάννι αυτή ήταν η πρώτη ισοπαλία στη φετινή σεζόν, ενώ μετράει παράλληλα δύο νίκες και τρεις ήττες, μετρώντας συνολικά επτά βαθμούς. Όσον αφορά τον Σμόλικα Φαλάνης, αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική μακριά από τη νίκη, έχοντας φτάσει πλέον τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στον αγώνα τώρα, ο Σμόλικας Φαλάνης, εκμεταλλευόμενος την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε και σε συνδυασμό με την ατομική ποιότητα των παικτών του κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Στο 12ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Δημήτρης Νιεπέτρι πήρε κάθετη πάσα από τον Κόκκινο, και αφού έκανε προσποίηση και άδειασε τρεις αντιπάλους πλάσαρε σε κενή εστία για το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η  Δόξα Βλαχογιαννίου λεπτό με λεπτό αύξανε τη πίεσή της, προσπαθώντας να φτάσει στο πολυπόθητο γκολ που θα της έσωζε τουλάχιστον τον βαθμό στο ματς. Το οποίο εν τέλει ήρθε! Στο 90’+2′ ο Ραφαήλ Φράντζας με όμορφη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του με τελικό σκορ το 1 – 1.