Έφερε τα… «πάνω – κάτω» ο Φραχόλι!

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Ιπποκράτης, όμως έχοντας τον Ότι Φραχόλι σε εξαιρετική μέρα, τελικά επικράτησε εντός έδρας του Ατρομήτου Δασοχωρίου με 3 – 1.

Έτσι μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, ο Ιπποκράτης έφτασε τους έξι βαθμούς και την την 4η θέση, ενώ το Δασοχώρι παρέμεινε στους πέντε βαθμούς και την 6η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους νωρίς στο ματς. Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, ο Καρυώτης νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση ωστόσο του Ιπποκράτη δεν άργησε να έρθει. Στο 26′ ο Μπούζος έβγαλε βαθιά μπαλιά, η μπάλα έσκασε πέρασε πάνω από τον αμυντικό, ο Ότι Φραχόλι πρόλαβε την έξοδο του γκολκίπερ, «τσίμπησε» από πάνω του τη μπάλα και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ είχαμε μπει στη τελική ευθεία, ο Ότι Φραχόλι πήρε και πάλι το… «όπλο» του, έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2 – 1.

Το… «κερασάκι τη τούρτα» έβαλε με τη συμπλήρωση του 90ού λεπτού ο Ζυγούρης μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ στο απέναντι «Γ», ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 για την Ιπποκράτη.

Ιπποκράτης Λάρισας (Θανάσης Κολονιώτης): Μπίτρας, Μαραμής, Τσιάβος, Κουρούκας, Μονάντερος, Μπλάνας (86′ Τσουμάνης Α.), Φραχόλι Ο., Βούγιας, Μήτρος (80′ Παπαδημητρίου), Μπούζος, Δαλαμπύρας (63′ Ζυγούρης).

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Τάλιος, Παπανικολάου Β., Ήσυχος (61′ λ.τ. Τανάγιας), Κουρούτσαλης, Τζήκας, Κωσταρέλος (66′ λ.τ. Αλατάς), Καρυώτης (66′ Τζημάνης), Ζιώγας, Καραμπλής (61′ Μπαλαμπάνης), Παπανικολάου Ευαγ., Φραγκογούλας (30′ Κόκκινος).