Έφερε τα… «πάνω – κάτω» το Μαυροβούνι!

Την εκτός έδρας νίκη και μάλιστα με ανατροπή κατάφερε να πανηγυρίσει το Μαυροβούνι, το οποίο στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, επιβλήθηκε με 2 – 1 του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις την αναμέτρηση, καθώς ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ πριν καν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα. Πιο συγκεκριμένα, στο 7ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Δοξαριώτης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1 – 0.

Μάλιστα οι Άγιοι Ανάργυροι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενοι στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν λύσεις και έφτασαν στην ισοφάριση στο 57ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Μπατζέλας Βασίλης με ωραία κεφαλιά από θέση βολής έκανε το 1 – 1.

Μάλιστα αυτό το γκολ έδωσε… φτερά στα πόδια των παικτών του Μαυροβουνίου, καθώς γρήγορα γρήγορα κατάφεραν να φτάσουν στη πολυπόθητη ανατροπή. Τρία λεπτά μετά λοιπόν μετά την ισοφάριση, ο Εμμανουήλ από πλεονεκτική θέση δεν αστόχησε και με πλασέ έκανε το 1 – 2 για την ομάδα του. Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε με το Μαυροβούνι να πανηγυρίζει τη πολύ σημαντική αυτή νίκη, ενώ είχε και δοκάρι στο 77′ με τον Πλίτση.