Έ«Χ»ασαν τη κορυφή

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ ΠΑΟΛ Αβέρωφ και Αστέρα Μελισσοχωρίου, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2 – 2 για τη 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας και έπεσαν αμφότεροι από τη 1η θέση στη 2η.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την αναμέτρησης, καθώς ευτύχησαν να προηγηθούν από πολύ νωρίς. Ήταν μόλις το 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Κολοβός με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Καζάκου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1. Όμως στο 36′ ο Παπαναστασούλης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1 – 1.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, η ομάδα του Μελισσοχωρίου μπόρεσε να αποκτήσει και πάλι το προβάδισμα στην αναμέτρηση, όταν ο Χριστώνης μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια και πλασέ μέσα από τη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1 – 2. Όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα και στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λιάπης κατάφερε να σκοράρει για το Αβέρωφ και έτσι χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του σε ένα δραματικό φινάλε. Ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι, από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκέρσι Καζάνι!